Meruňka272

Nevíte, jak je možné, že mně zmizely fotky v mobilu i na iCloudu?

Dobrý den, před pár dny jsem se vrátila z dovolené a všechny fotky, které jsem měla v mobilu jsem si na iCloudu zálohovala. Následně mi začal blbnout mobil, tak jsem ho dala do továrního nastavení, načež po následném přihlášení do iCloudu fotky byly všechny. Až dnes, dva dny po resetu, mi najednou zmizelo přes 700 fotek. Ve smazaných nejsou, ani jinde v žádné složce. Předem moc děkuji za odpověď.

Mizící fotky v mobilu i na iCloudu.

Nejlepší odpověď
Hlada

Zálohovat, zálohovat, zálohovat. To je základní pravidlo používání jakéhokoli paměťového média.
Při dnešní ceně 1Kč/1GB mi nedává žádný smysl používání služeb Velkého bratra.

Další odpovědi
aliendrone

A co na to říká podpora Apple? Tím bych začal. Máš placený iCloud nebo free? Z kolika % byl zaplněn? Neporušilas podmínky užívání služby? Atd. atd.

Hlada>>> A vo-vo-votom to je. Je fajn mít zálohu doma v NASu, ale ještě lepší je mít k ní DALŠÍ zálohu (šifrovanou) na cloudu, v mnoha případech se to hodí. Spoléhat na JEDNU zálohu je o ničem – viz právě tento příklad. :)

dubraro

Cloud vytváří něco jako zrcadlo obsahu telefonu. Jestliže jsi tedy smazala fotky v mobilu, po nějakém čase se tato změna přenesla do cloudu.

Dochy

Spíš než řešit „kolik záloh je vhodné mít“ by to chtělo řešit „jak přesně se ty zálohy chovaj a k čemu jsou určeny“. Asi před rokem jsem řešil (tedy ani ne tak řešil jako byl požádán o pokus) podobný problém, nebyl to iCosi, ale také se ztratily fotky ze „zálohy“ na netu. Fotky zmizeli poté co omylem byly smazány na telefonu. Předpokládám, že tahle úložiště primárně nefungují jako záloha jako spíš jen „proxy“ či „mirror“ pro jiný – rychlý přístup k albu. Záloha možná pro případ náhodné poruchy techniky, nikoli pro případ náhodného smazání.