dudu

Milion chvilek v akci. Zapojíte se v úterý do protestů proti Babišovi?

Protesty proti vládě a premiérovi se v úterý uskuteční kromě Prahy také na dalších 145 místech v zemi.
Organizátoři chtějí demonstrací upozornit především na nedostatečnou a pomalou finanční pomoc české ekonomice, netransparentní veřejné zakázky na zdravotnický materiál nebo na to, že vyplácení příspěvku osobám samostatně výdělečně činným a společníkům malých firem připraví místní samosprávy o příjmy z daní, jejichž výnosy se rozdělují mezi státní rozpočet a právě obce a kraje. Zapojíte se do aktivit milionářů a jaké téma bude nejdůležitějším předmětem vaší kritiky? Nebo je zatím vše v pohodě a jste názoru, že po bitvě je každý generálem, zejména pak tato skupina samozvaných křiklounů.
Zdroj: https://euroz­pravy.cz/doma­ci/politika/mi­lion-chvilek-v-akci-protesty-proti-babisovi-budou-v-utery-po-celem-cesku.b0b59aee/

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, ale s některými názory souhlasím. Nelíbí se mi, že pokud někdo má jiný názor, ja nazván křiklounem (zejména termín, který použil příslušník SNB stojící na straně totalitního režimu), či je placen a podobně. Ti lidé mají stejnou možnost se ozvat jako příznivci vlády. Spíš než se vzájemně pošťuchovat, měli bychom hledat mosty dialogu – a to platí na obou stranách.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… tak názor můžu mít různý, ale jestliže někdo v době, kdy se „sdílí“ kde co, nepochopí význam sdílené daně, tak je to k pláči …
… co si o chvilkařích myslím, nenapíšu, již několikrát jsem se vyjádřil, a můj názor byl smazán … to je přesně totiž styl, jakým si představujou demokracii …
… až vyleze sluníčko, lidi pújdou za zábavou jinam … ale určitě nás budou média informovat „objektivně“ o maximální účasti …

Hufnágl

Hnutí Milion chvilek je skupina mladých cucáků, kteří nevědí nic o demokracii. Můj názor je, že tito lidé demonstrují na něčí podnět. Demonstrují prostě pro právníky, lobbisty, kteří jsou napojení na obchodní skupiny, kterým vadí pan Babiš.

Butters_xD

Jsem rád, že tu existují takové spolky. Nebýt jich, tak Babišovi stoupne vliv ještě víc do hlavy. Nebyla by tu žádná názorová opozice.
Jen ať se odpůrci Milionu Chvilek vztekají, jak chtějí. Většina vztekajících je v důchodovém věku, měli by se věnovat vnoučatům a ne řešit politiku. V takto vysokém věku jsou lehce ovlivnitelní a nechají klidně zničit budoucnost svých dětí za koblihu a pár stovek korun navíc k důchodu, které si Babiš vybere zase někde jinde…

Zvidatel

Nejsem koko.
Organizátoři chtějí především upozornit pouze sami na sebe.
Názor může mít každý jaký chce, ale využívat k demonstracím dezinformace, hoaxy, překrucovat zákony a vykládat si jak se to hodí, využívat chaosu a nepodložených informací, o kterých nemá právo o nich usuzovat a hlavně chodit demonstrovat jen proto, že nevyhrála ta strana, kterou volil, tak to dokáže jen Minář a jeho Milion. ANO jsem taky nevolil, ale nemusím kvůli tomu chodit na demonstrace.
Těch takzvaných Milion chvilek pro DEMOKRACII by si mělo ujasnit, že ANO vyhrálo v demokratických volbách. A to je vážně jeden z hlavních důvodů proč takovíto existují, protože nejsou spokojeni s tím, kdo vyhrál.

Minář se chce krom toho ještě zviditelnit, tím že jeho hlavním programem bude vystupovat proti někomu jinému, někomu úspěšnému a známému. Nemusí ani zakládat stranu. Stačí mu jeho jednání založené na hanění jiných. Sám by ve volbách a v politice nijak neuspěl ale takhle na sebe strhne pozornost i vliv a nakonec i moc.
A protože lidi jsou jací jsou, tak se mu i nakonec povede aktivně zasahovat do politiky, i když by jinak nedostal žádnou šanci.
Získat si vliv díky zpropagované antipatii vůči někomu ve středu vší pozornosti, je ale dobrý tah. Není demokratický, ale je dobrý.

elkon

Nemám žádný důvod někde se ztrapňovat. Já jsem spokojen.Kecají tam o věcech, kterým nerozumí, pouze dělají dusno a spoléhají na nemyslící jednotlivce, které snadno zmanipulují, místo aby šli sami do práce a vytvářeli nějaké hodnoty.

Drap

Nejsem příznivcem Babiše, ale přesto se v žádném případě nemohu a ani nepřidám k partě pomatenců, která sleduje pouze své zájmy a zájmy některých skupin, které je sponzorují, nebo jim něco slíbili.

Hlada

Tentokrát se zapojím jen finančním příspěvkem a příp. podpisem. Přiznám se, že na tak masovou akci si ještě netroufám.

Mc Merkurion

@Butters_xD: „Většina vztekajících je v důchodovém věku, měli by se věnovat vnoučatům a ne řešit politiku. V takto vysokém věku jsou lehce ovlivnitelní“ … no, hlavně že ti mladí jsou neovlivnitelní a uvěří každej blbosti aniž by měla byť jen malou logiku …

dudu

Je dobře, že v demokracii může každý mít svůj názor a bez problémů jej nahlas prezentovat, ale u těchto hošanů mně řada okolností jaksi neštymuje. Proklatě připomínají cosi jako bílé koně. Na to, že se jedná o nedostudované mladíky mají příliš dobrou organizaci, neprůhledný původ financí jakož i jejich užití a projev, který dává tušit podporu vlivných kmotrů, ale hlavně vůbec za nic dosud nepřevzali odpovědnost.

Hlada

Původ peněz je naprosto průhledný.
https://ib.fi­o.cz/ib/transpa­rent?a=20201117
Kdykoli jsem jim přispěl, mohl jsem si zkontrolovat, že příspěvek došel.

dudu

Nemají dva účty?

Hlada

Jako nějaký tajný? K čemu by byl dobrý? Vžyť všechny výdaje mohou zaplatit z tohoto veřejného. Co jsem se díval, tak platby za pódia, ozvučení, obrazovky, zábor, ostrahu a další služby platí v obvyklých cenách a každá akce se z následných drobných příspěvků zaplatí s bohatou rezervou.

Hlada

P.S. Navíc ke každému příspěvku je možné dostat potvrzení o daru a to pak uplatnit v DAP. Proč by někdo přispíval někam jinam?

Butters_xD

Nevím, jaký hoaxy šíři Milion chvilek ? Nejsem proti výsledku demokratických voleb a je mi jedno, že můj favorit nevyhrál, ale jsem proti tomu, aby si ANO myslelo, že si můžou všechno dovolit !!!

Hufnágl

Nepleteš se? Ty demonstrace jsou proti panu Babišovi, ale ne proti hnutí ANO.

anonym

To je pravda Hufnágle, ale je otázkou, zda hnutí ANO bez Babiše něco znamená. Takže ta komplexnost není úplně zcestná.

Butters_xD

ANO se bez Babiše rozpadne okamžitě, jako třeba Úsvit. Vsadím boty, že ANO volí většina jeho voličů jen kvůli Babišovi.

anonym

Jinak by ANO mělo plus mínus 7–8 %, tipuji.

Butters_xD

Je to pravděpodobné. Všechno se točí okolo Babiše.

anonym

Souhlasím s tebou Buttersi. Navíc, každý má právo kritizovat jejich aktivity, ale mrzí mě, že mnozí jsou jen schopni invektiv a nepodložených narážek na spolek. Čest výjimkám, kteří sice s nimi nesouhlasí, ale neurážejí je a nezesměšňují. Často spolek upozořnuje na důležité věci, které si zaslouží debatu.

Butters_xD

Když dojdou pořádné argumenty, tak se ihned začne s urážkami a nepodloženými hoaxy z různých dezinformačních webů… Je to smutný, ale je to tak.

anonym

Buttersi jen dodám, jsou argumenty vždy přítomné?

Zvidatel

Milion chvilek pro demagogii je mnohem trefnější. Zcela to tomuto spolku odpovídá.

Zvidatel

Problém je, že se toho plno lidí chytí. Ti omezenci, kteří nejen nemají rádi ANO, ale i ti jejichž strana nevyhrála a oni to nemohou zkousnout. Takže většina, která nevolila Ano má bohužel o tomto spolku pozitivní mínění aniž by o něm něco podstatnějšího věděla.
Smutné jak se lidi dají snadno zmanipulovat.

Pepa25

Nějaký argument, v čem údajně manipulují, by nebyl? (když už vám tak hýbou žlučí)

anonym

Pro něj je dostatečným argumentem, že mu hýbou žlučí. Co se bude zabývat nějakými fakty či nedej bože názorovou pluralitou.

anonym

to ge0rge: A přitom se názorovou pluralitou zaštiťují.

anonym

Pepa25: Žádný arugement, se kterým se dá polemizovat není. Jen narážky, pomluvy a neověřené informace. Stačí se podívat, že každý komentář je obehnán spoustu inverktiv, které tam zaznít nemusí. Vypovídá to o těch ,,kriticích" hodně. Milion chvilek má právo se scházet a spoustu jejich myšlenek jsou na místě k dialogu. Nemusím s nimi ve všem souhlasit, ale pořád jsou mi milejší ne agenti STB, kteří umí jen křičet.

anonym

A stále dokola: Milion chvilek nezpochyňuje výsledek voleb, ale ,,neotřesitelnost" jednoho muže, který minimálně porušuje morální pravidla.