Pavel1212

Milan Kundera – filmové zpracování

Nevíte co bylo zpracováno jako FILMOVÉ ZPRACOVÁNÍ od Milana Kundery?

Nejlepší odpověď
annas

Ještě dodávám jednu povídku ze Směšných lásek Já, truchlivý bůh. Stejnojmenný film z r. 1960, režie Antonín Kachlík. Hráli v něm např. Pavel Landovský, Miloš Kopecký, Jiřina Jirásková.

Zdroj: http://www.fdb­.cz/lidi-zivotopis-biografie/20092-milan-kundera.html

Další odpovědi
quentos

podle jedné z povídek jeho knihy „Směšné lásky“ byl natočen film „Nikdo se nebude smát“ (režie Hynek Bočan, 1965)

www.atlantis-brno.cz

„Nesnesitelná lehkost bytí“ byla zfilmována pod stejným názvem v režii Philipa Kaufmana
(„The Unbearable Lightness of Being“, 1988). Viz zdroj

Kunderova kniha „Žert“ byla též zfilmována pod stejným názvem, tentokrát v režii Jaromila Jireše (v hlavní roli J. Somr)

www.csfd.cz/fil­m/4854-zert/

Zdroj: www.csfd.cz/fil­m/5026-nesnesitelna-lehkost-byti-unbearable-lightness-of-being-the/