NellyP

Mensa,vyhody??

Dobry den byla jsem pozvana do Mensy mohu se zeptat jake to ma vyhody a co to obnasi :) dekuji

Nejlepší odpověď
magorvkleci

tak určitěěě…

seznámíš se s lidma, který udělali nějakej (dost specifickej) test na IQ, což by TEORETICKY mohlo mít výhodu pro tvoji zaměstnatelnost, nalezení přátel a příčetného životního partnera – JENŽE od toho fakt nic moc nečekej, protože to IQ nic nevypovídá o společenské použitelnosti natož hodnotě člověka

rozhodně tam nepotkáš žádnýho hodnýho geniálního milionářskýho podnikatele, kterej hledá asistentku… a opravdový přátele tam budeš hledat taky těžko: na jedné straně jsou sice odfiltrovaný debilové, na druhý straně se tomu spousta schopnejch normálních lidí sama vyhne

politika je v Mense zakázaná, ekonomie je trpěná, nejvíc se tam asi naučíš bezva logický hry a spoustu věcí o počítačích a dozvíš se, čím vším (ale taky jakýma blbostma) se lidi zabejvaj, takže – a to je asi hlavní „výhoda“ – ti to třeba ukáže obor nebo zábavu, kterou bys jinde nepoznala a která tě může hodně bavit, třeba na celej život…

…a obnáší to to, co si odhlasuje místní sdružení, takže nejspíš nějaký příspěvky a tím to končí

Další odpovědi
Hamon

Pozvánka ještě nic neznamená, viz např. Blbec k večeři.

Beer4Real

Můžeš před ostatníma machrovat že patříš mezi nejchytřejší lidi u nás.
To bude asi hlavní a jediná výhoda :)

ivzez

Hamone, Va se nezdáte …