Edison

Mění se svět?

Vždy se říkalo, že se s teroristy nevyjednává. A teď největší bojovník proti tenorismu, USA, hodlá podepsat mírovou smlouvu s Talibanem. Je to obecný trend, nebo „jen“ faktické uznání prohry Západního světa v boji proti tenorismu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, co má být předmětem dohody a ty to taky nevíš. Ultimátum, stažení vojsk?
Na Afghanistánu si vylámali zuby i Sověti, s celou tou jejich slavnou armádou a technikou. Asi to vyjde na prázdno. Sakra proč jim už konečně nedají pokoj? Oni chcípnou sami od sebe. Umějí jen bojovat, ale ne vládnout.

Další odpovědi
Kajoch

Podle mne,asi jediný způsob jak postupně vycouvat z naprosto marného boje proti něčemu,co nelze vymýtit ani za sto let.

led

V politike pojem „nikdy“ je neznámy. Silácke reči typu „se s teroristy nevyjednává“ sú pre verejnosť a zastrašenie nepriateľa. V politike nestačí sa dívať len do očí a počúvať reči, treba aj sledovať, čo drží protivník( možno budúci priateľ) v ruke, čo má okolo seba a za sebou a mať pootvorené dvere pre prípadný únik z nepríjemnej situácie.

Kryšpín

Pominu je jako teroristy, výrobce drog, náboženství jiné smyšlení, ovšem mají pravděpodobně svoji hrdost což se u Čechů těžko hledá.

Edison

Mě jen nějak nejde na rozum, že ještě nedávno se od politiky „s teroristy nevyjednáváme“ přechází na politiku (a to ne jen ohledně Talibanu) začíná vyjednávat s kýmkoli. Nejhoší je to, že nednou půlkou huby se pořád drží linie nevyjednávání a druhou půlkou téže huby se dojednávají dohody a smlouvy. To pokrytectví mě fakt vadí. A to ne jen v mezinárodní politice, ale i v té domácí… dokonce i běžně mezi lidmi. Jinak řečeno… pokrytectví nenávidím víc, než lež.

Kepler

Tak možná, že i kačer Donald si uvědomil, že to všechno je na hovno. Už zabili pár pohlavárů islamistů, Státy to stojí těžké prachy a možná že si řekli, že takhle ta pomsta za dvojčata už stačí. Který politik není pokrytec?

Hufnágl

Kepler

I ty patříš mezi ty, kteří si myslí, že dvojčata sundali nějací islamisté?