bolak

Mění se nějak hladina dopaminu v krvi, když je člověku způsobena fyzická bolest?

Nejlepší odpověď
briketka10

V závislosti na genech každého jedince je mozek schopen vytvářet chemickou látku, dopamin, která ovlivňuje, jak intenzivně každý z nás bolest vnímá. Proto jsou někteří jedinci na bolest výrazně méně citliví než jiní.

http://fibromy­algik.webnode­.cz/news/endor­fin-dopamin-serotonin/
Doplňuji:
http://www.da­ma.cz/zdravi/a­drenalin-dopamin-serotonin-ktery-z-nich-vas-ovlada-21091

Další odpovědi
kick882

Každopádně, naše tělo je uzpůsobeno tak, že když prožíváme opravdu silnou fyzickou bolest, tak tělo začne ve velkým množstvím produkovat hormon adrenalin,a ten pak obalí synapse v mozku a celkové nervové vzruchy v míše, to tak způsobuje, že tu bolest tak necítíme dokud nepříjde nějaká záchrana. tj. že když si ošklivě zlomíme kost a nikdo není poblíž aby nám pomohl nebo hůř, jsme na místě sami, tak bolest až tak necítíme, dokud nepřijede třeba záchranka/záchranný tým atp… :)

briketka10

bolaku

ty rejpale 😁

bolak

kick882: každopádně já se ptal na dopamin :)