Dvorní šašek

Mělo by být v Ústavě zakotveno právo na platbu v hotovosti, nebo je to dle vás zbytné?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Ano, mělo by. Protože než se nadějeme, nebudeme mít ke svému účtu přístup, a banky, potažmo stát, si může s našimi penězi dělat, co je libo- a my nemáme možnost se bránit výběrem hotovosti. Ani když budou záporné úroky a peníze nám budou na účtech ubývat: budeme nuceni na to jen nevěřícně hledět.

Další odpovědi
Mravenec

Ústava k tomuto není určena. Toto řeší již stávající přípisy. Však obchodník má povinnost přijímat hotovost, vyjma některých případů.

https://www.ji­ranek.cz/inpa­ge/ma-obchodnik-povinnost-prijmout-hotovost-nebo-ne/

Drap

Ustava je na jiné věci. Neupravoval bych to ani jiným způsobem, neviím důvod. Každý at si platí čím chce, hlavně když zaplatí.

zjentek

Jde o přežitek po fialové vládě už nebude čím platit, čím dříve se vyřeší převod platebních prostředků od zaměstnavatele rovnou poskytovateli energií, služeb, nezbytných potravin, drogerie a oděvů, tím lépe 🤷‍♂️

Kryšpín

Ametyst soused má názor, v bankách je tři biliony uloženo pod štrozokem je odhadem 2 biliony takže většina Čechů je za vodou a když je stát trochu přiškrtí není to na škodu.

Ametyst

Ovšem nerovnoměrně. Takže se bude brát chudým, a bohatí se vždycky domluví a ubrání. Peníze se přerozdělují v Praze, a většina jich tam zůstává.