zjentek

Měli jste někdy v dopravním letadle nutkavý, až vlezlý pocit, že pokud by spadlo, tak vy ten pád bez újmy přežijete?

Nejlepší odpověď
orwell

To je zvláštní, pokud u mě v takové situaci došlo na pocity, měl jsem pocit spíš opačný.

Další odpovědi
anonym

Hlavně si neber kyslíkovou masku, až to poletí k zemi. Proč?

Víte, proč do letadel dávají kyslíkové masky?

  • Aby se dalo dýchat.
  • Kyslík vás nadopuje.

V katastrofické situaci
začnete v panice mohutně dýchat.
Náhle pocítíte euforii a odevzdanost.
Smiřujete se s osudem.
Všechno je to tady.
Nouzové přistání na hladině
v rychlosti 1 000 km/hod.
Prázdné obličeje. Klidné jak indické krávy.

Takže si mysli to co si myslíš, neber si masku a před výbuchem se skul do klubíčka. Bůh si toho určitě všimne a výbuch se tě ani nedotkne.

mzm

Ono přistání je takový řízený pád, takže ten pocit mám vždy. :)

Found: pokud je pilot živý, s hladinou se bude letadlo stýkat tak v max 300 km/h. Masky vyskakují při snížení tlaku, kdy se fakt bez masky blbě dýchá. Euforii vyvolávají jiné plyny, ne? :)

anonym

pokud letadlo spadne, ono ani nemusí spadnou pokud třeba jen nevzlétne kvůli tomu že zkušený pilot je na mol a zapomněl nastavit klapky takže to letadlo zaboří rovnou do plynárny přes rušnou dálnici … je pravděpodobnost přežití mimořádně nízká, tedy ne tento pocit nemám. Lepší je když letadlo letí podle plánu, pilot není idiot a nic se na něm nepokazí.