VaclavZeman

Měli jste někdy hrozného nadřízeného?

Já teď ve školství mám nějaké nepřátele, ale ředitelka je moc rozumná, stejně tak jako učitelky přírodních a formálních věd. Ale kolegyně němčinářky, to jsou mrchy! Ale ani trochu se nepřibližují mému bývalému nadřízenému z německého OBI. To byl typický bývalý STBák z DDR. Pamatuji si, jak mě zesměšnil, když jsem kvůli němu objížděl hypermarkety městskou dopravou, abych mu přivezl džusy na poradu. Přišel jsem tam celý uřícený o pět minut později a on měl své typické kecy, i když moc dobře věděl, že se to nedalo stihnout a já dokonce běžel! Vždy říkal něco jako: „Sie sollen auf das achnen!“ Pro mě to ale vždy znamenalo něco jako: „Jsem naprostý idiot, který ani neumí mluvit německy.“ A opravdu. Na to, že to byl Němec, tak zapomínal na existenci některých zájmen či příslovců, jindy si zase pletl příslovce typu darauf, dafür, daran atd. No, co k tomu říct.

A co vy? Zažili jste někdy to samé, nebo dokonce ještě něco horšího? Děkuju.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Jeden šéf tvrdil, že den má 24 hodin + noc. Neustále jsme byli v práci přesčas. Přesně platilo, že "radost z práce je vám jedinou odměnou. " 🙂

Další odpovědi
Rokio

Neměl. Vždycky jsem byl s vedoucím spokojen.

Vyjímka byla praxe v Egstonu, kde jsem pracoval jako sektretář. Personalistka byla velmi paranoidní a u 90 % činů, které jsem vykonal, připisovala úmysl a ještě k tomu zlý.

Je sice pravda, že jsem tehdy nebral prášky, ale to neznamená, že personální pracovnice má právo se chovat jako extrémně paranoidní psychopat.

To ale nebyla klasická práce, protože jsem za ní nedostával mzdu. Byla to praktická výuka.

cappuccino

Moje sefova byla sice chytra zenska, ale taky Nemka. Jak je znamo, Nemci neoplyvaji velkorysosti. Jednou me pozadala, abych ji ve svem volnem case obstarala kafe, ze chce pozvat kolegy na narozeninove posezeni a chce to platit ze sveho, ne z firemniho. Tak ja vecer po praci sla do obchodu, abych ji udelala radost. Kafe stalo 6,99€ a ona mi pak dala 7,– € a rekla, ze zbytek je pro me!!:) Moc me to pobavilo a bavi me to dodnes, kdyz si na to vzpomenu.
Jeji plat byl asi tak osminasobny, nez ten muj!!
Ale jinak byla dobra sefova!

jirka F

Ano, když jsem byl jako výdejce obědů tak po asi deseti dnech jsem byl bohužel vyhozen. Jelikož pan vedoucí dal na pomluvy od ostatních zaměstnanců.To samé v další práci. Když jsem se konečně ustálil v zaměstnání tak mě zase začalo zlobit moje zdraví. 😐

orwell

Ametyst: To znám. "Arbeit macht frei“. A to nám ještě po plyšáku nějaký pan Ježek v TV radil, že když se nám zdá mzda nízká, máme si najít další práci. Jó, to byli šprýmaři 🙂

Ametyst

Orwell: Přesně. A za branou čeká 10 dalších:-)

VaclavZeman

Třeba ta personalistka taky nebrala prášky. 😄 Rokio, děkuju.