Avatar uživatele
anonym

Měli by se muži více vzdělávat v oblasti ženských problémů (období menstruace)?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? marci1, aliendrone před 1377 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Já myslím, že by bylo nejlepší, aby jim to v klidu řekla sama jejich partnerka. Pokud je toho ovšem schopna a je aspoň trošku člověk renesanční. Ví o tom víc než lékaři.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zbyndo

V mojom prípade to bolo potrebné, vychovával som dcérku, od malička, keď došla do toho veku, táto záležitosť bola na mne, tak áno, tieto veci by mali vedieť aj muži, aj keď ide o partnerku, aspoň vie, čo prežíva, ako to znáša

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Určitě, aby věděl co se v těle partnerky odehrává a jak trošičku v této době „přimhouřit“ oko.:-))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Myslím, že ano, resp. by se ve školách měla probírat praktická stránka věci. Dopady na kondici a především psychiku ženy. Pokud si vzpomínám, tak tyhle vědomosti jsem načerpal až v životě (ve škole se spíš probíraly pohlavní choroby a jak předejít nechtěnému těhotenství, ale o tomhle nic – nwm jak dnes).

Mně osobně právě tato praktická stránka věci a vědomosti o nich přijde mnohem užitečnější pro život, než nějaká znalost gamet, zygot či počty chromozómů, které naprostá většina chlapů nijak v životě nevyužije. Asi každý chlap potvrdí, že je VELKÝ rozdíl přijít s něčím za ženou ve vhodném/nevhodném období dle menstruačního kalendáře. Alespoň základní přehled o periodě partnerky je pro chlapa nutností, pokud tedy není ten typ, co „rád řeší přiblblé problémy“. ;) :)

Jak píše Kepler, je DOBRÉ v případě, že žena má nepravidelný menzes (tím myslím týden plus sem, týden mínus tam či nepravidelnější) konzultovat s partnerem, aby věděl na čem je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Vždyť to je životní nutnost – stejně jako sledovat kalendář nebo aspoň přibývající a ubývající měsíc. Osobně si připadám jako zdatný kozák (jsem ženatý desítky let), a stejně mě PMS každou chvíli dostane…

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Bezesporu.
Základy gynekologie jsou potřebnější, než Thaletova věta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ty je neznáš. Před padesáti lety každý manžel věděl co se s jeho manželkou děje a do cizích mně nic nebylo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví