Měli by se muži více vzdělávat v oblasti ženských problémů (období menstruace)?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já myslím, že by bylo nejlepší, aby jim to v klidu řekla sama jejich partnerka. Pokud je toho ovšem schopna a je aspoň trošku člověk renesanční. Ví o tom víc než lékaři.

Další odpovědi
zbyndo

V mojom prípade to bolo potrebné, vychovával som dcérku, od malička, keď došla do toho veku, táto záležitosť bola na mne, tak áno, tieto veci by mali vedieť aj muži, aj keď ide o partnerku, aspoň vie, čo prežíva, ako to znáša

marci1

Určitě, aby věděl co se v těle partnerky odehrává a jak trošičku v této době „přimhouřit“ oko.:-))

aliendrone

Myslím, že ano, resp. by se ve školách měla probírat praktická stránka věci. Dopady na kondici a především psychiku ženy. Pokud si vzpomínám, tak tyhle vědomosti jsem načerpal až v životě (ve škole se spíš probíraly pohlavní choroby a jak předejít nechtěnému těhotenství, ale o tomhle nic – nwm jak dnes).

Mně osobně právě tato praktická stránka věci a vědomosti o nich přijde mnohem užitečnější pro život, než nějaká znalost gamet, zygot či počty chromozómů, které naprostá většina chlapů nijak v životě nevyužije. Asi každý chlap potvrdí, že je VELKÝ rozdíl přijít s něčím za ženou ve vhodném/nevhodném období dle menstruačního kalendáře. Alespoň základní přehled o periodě partnerky je pro chlapa nutností, pokud tedy není ten typ, co „rád řeší přiblblé problémy“. ;) :)

Jak píše Kepler, je DOBRÉ v případě, že žena má nepravidelný menzes (tím myslím týden plus sem, týden mínus tam či nepravidelnější) konzultovat s partnerem, aby věděl na čem je.

Pepa25

Vždyť to je životní nutnost – stejně jako sledovat kalendář nebo aspoň přibývající a ubývající měsíc. Osobně si připadám jako zdatný kozák (jsem ženatý desítky let), a stejně mě PMS každou chvíli dostane…

Hlada

Bezesporu.
Základy gynekologie jsou potřebnější, než Thaletova věta.

mosoj

Ty je neznáš. Před padesáti lety každý manžel věděl co se s jeho manželkou děje a do cizích mně nic nebylo.