Měla má babička pravdu když řekla :

: "Není milý kdo krásný,ale krásný kdo milý?!

Nejlepší odpověď
Andělé

Babička měla svatou pravdu.
Skutečná krása není vnější,ale ta vnitřní.:-)

Doplňuji:
Jsem toho názoru jako -iv-,že jaký je člověk uvnitř,takový je i navenek.
Vnitřní krása vyplouvá ven a stejně tak zlo se dere ven.
Citát je o vnitřní kráse. Neříká přeci,že krásní lidé nejsou milí. Mluví o skutečné kráse,o duševní hodnotě a tou je ta vnitřní,ne jen vnější.Tím samozřejmě může být i krásný člověk,ale citát říká,aby skutečně krásný byl,musí být krásný hl.uvnitř.
Zlí lidé to prostě na čele mají napsaný a i kdyby byli hezcí,tak tím,jací jsou se zoškliví.
Vnitřní krása nikdy vnější nepřebije.

Další odpovědi
anonym

Ja zastavam nazor, ze by to melo byt " v rovnovaze ".
Jsem skoro presvedcena o tom, ze jaky je clovek uvnitr, tak pak vypada i " z venku ". 🙂 -iv-

Drap

Určitě měla. Babičky ty mají vždy pravdu. častokrát se to ale zjistí až za spoustu let.

redy

Mám raději milý lidi,když jsou k tomu i hezcí je to příjemné.
Myslím že babičce rozumím.Jestli má pravdu,to nevím.

anonym

Barbakane, babičky měly vždy pravdu, protože znaly spoustu moudrých pořekadel a pravd a protože věděly, že „to“ platí.
No, může být snad krásný pohledný člověk, který kouká jako kakabus a neumí pronést jedno trochu milé slovíčko? Nemůže.

Damiana

Moc se mi to nezdá. Diskriminuje to fyzicky pěkné lidi a pak to zní tak, že musí být zákonitě hajzlíci. I hezký člověk může být fajn, ne? Pak to vypadá, jako by ten méně hezký záviděl a závist nenávidím. Posuzovat lidi podle krásy je divné. Spíš by mi to vyhovovalo jako: Není milý, kdo JEN krásný – teprve pak by to vypovídalo o narcisech a povrchnosti.
Zato s tou druhou částí souhlasím. 🙂

briketka10

Damiana a iv mají pravdu..
pro posuzování charakteru a krásy by měla existovat stejná pravidla..
proč by nemohl být krásný člověk milý ??
nejednou jsem se s takovým setkala a ten, který byl ošklivý nebyl vůbec krásný uvnitř ba odporný !!

Mapel

To je věta do pokladnice moudra.
Doplňuji:
Ti hezcí většinou nebývají milí. Ale ti milí jsou pro člověka i hezcí.

anonym

Tvou babičku už dávno předběhli staří Řekové svým pojetím kalokagathai,
(zjednodušeně – krása těla i ducha).
Takže nejblíže byla -iv- i Damiana, čímž jim dává za pravdu i obsah v odkazu:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­lokagathia