dust8

Měla by se ptačí budka natírat, aby dlouho vydržela, či ji nechat v přírodním dřevě pro větší atraktivitu ptactvu?

Odpovědi
marci1

Měla, protože...

Asi mohou být použitelné silikonové nátěrové hmoty, bezbarvý lak “Laksilů nebo email “Bisil”, které jsou schváleny i pro přímý styk s pitnou vodou. Zápach po rozpouštědlech po aplikaci v průběhu zasychání a protvrdání vyvětrá. Podrobnější informace o uvedených výrobcích naleznete ne www.biopol.cz. Osobně se domnívám, že vnitřek budky by neměl být opatřen žádným nátěrem, i u natřeného dřeva může docházet k okusování.
🙂

Zdroj: https://www.bal­.cz/dotaz/nater-ptaci-budky/

Kepler

Měla, protože...

…by venku moc dlouho nevydržela. Může se použít lazura + průhledný lak, nebo jenom průhledný lak. Podmínka: vododisperzní. Do smradlavé budky by se ptákům asi moc nechtělo.

elkon

Neměla, protože...

Protože když ji natřeš bude smrdět a ptáci do ní nepůjdou, navíc to nebude vypadat přírodně.

Midoc

Měla, protože...

Měla by se natírat vodou ředitelnou barvou. Jen z vnější strany. Střecha budky by se měla pokrýt plechem pro zvýšení životnosti.
Pro malé ptactvo stačí vletový otvor průměru 28–30 mm, vhodné oplechování.

Emefej

Jiná odpověď

Pokud jí vyrobíš s akátového dřeva, natírat netřeba. Mám na zahradě dvě už přes 25 let a jsou stále jako nové.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.