tony2412

Měl Pelta v dostupných záběrech v televizi na rukou pouta?

Jde o to, jestli Pelta měl, když měl ruce za zádama v záběrech v televizi na rukách pouta, já je neviděl a myslím si, že kdyby měl pouta, tak by měl ruce před sebou, to, že nějaký novinář uvedl, že pouta měl, není pro mě směrodatný! Jak to vidíte vy? Pozor jde o sázku, malé pivo! Můj názor je, že pouta za zády se dávají zločincům při zpacifikování na ulici, kdy ležej břichem na zemi, takže musejí pouta dostat na ruce za zády, existuje někjaký důkaz, že Pelta měl na rukách pouta? Už třeba v autě při převozu vadí, když má pouta za zády, a u Pelty, který ještě nebyl odsouzen by tohle přicházelo v úvahu? Kdy i ti největší zločinci mají pouta zepředu? Mimo to zpacifikování na ulici apod…// Takže na těch fotkách žádné pouta vidět nejsoua samozřejmě (předpoklásdám, že to je z Blesku) pro bulvár je lepší napsat Pelta v poutech 🙂 Ještě mě zarazilo že je tam na fotkácj i s rukama podél těla…A také nevím co si představit teda pod pojmem služební pouta, to jsou všechna pouta snad, samozřejmě při zatýkání někoho na ulici když ten zločinec leží na břiše těžko mu dají pouta zepředu, při eskortě Pelty v případě že by měl pouta za zády asi těžko by si při jeho postavě sedl dozadu v autě na sedadlo, rovněž s rukama za zády při zakopnutí hrozí rozbití tlamy… 🙂

Nejlepší odpověď
Lamalam

Neviděla jsem a nemohu odpovědět. Pouze krátce k poutům – přikládání služebních pout upravuje Zákon číslo 283/1991 Sb. a Závazný pokyn policejního prezidenta č. 78/2002. Služební pouta se přikládají zepředu nebo zezadu, záleží na momentální situaci a rozhodnutí policisty, eskortní pouta se přikládají vždy zepředu.

Další odpovědi
marci1

Zprávy v TV nesleduji. Jak píše „Lamalam“: pouta mohou být přikládána zepředu i zezadu. Ve zdroji je foto Pelty při příchodu do vazby. Ruce má sice vzadu, pouta ale vidět nejsou. Jedině, že by je měl pod rukávy košile (novináři psali, že pouta měl). 🙂
http://isport­.blesk.cz/gale­rie/fotbal/309674/p­eltu-poslal-soud-do-vazby-fotbal-povedu-zevnitr-ja-rekl-berbr?foto=4

Kryšpín

Tento supersamec, který pravděpodobně machroval s dotacemi, nemohl mít pouta ve předu, poněvadž tam má tak výkonné nářádí, které by bylo pouty diskriminováno z těchto důvodů, stačil obšťastňovat manželku, ještě dvě krasavice / jedna dřela jako kůň / a dotace.