tvaruzekcz

Měl by velitel zásahu hledající na Domažlicku 8letou dívku Julii dostat zlatého bludišťáka?

Dívku pod jeho vedením nenašli (našel ji náhodně hajný) a velitel zásahu řekl, že se dívka pohybovala nelogicky a že sektor ve kterém byla hajným nalezena chtěl prohlédavat až jako poslední…

Nejlepší odpověď
Emefej

Hajný byl také členem týmu.

Další odpovědi
led

Veliteľ zásahu postupoval v rámci stanovených postupov v krízovej situácii.
Kritizovať niekoho na diaľku, bez znalosti jeho práce a pri nedostatku potrebných informácii, je nesprávne! Nebuďte ako (pseudo)novinári a politici!
Pre vašu kritiku poznáte vôbec danú lokalitu? Poznáte psychiku blúdiaceho dieťaťa? Boli ste niekedy sám v neznámom lese? Blúdili ste niekedy v teréne naozaj? Viete si predstaviť, aká tma je v lese po 16. hodine v týchto dňoch?
Teraz si predstavte, že toto všetko + organizáciu pátracej jednotky a záchrannej služby musel riešiť veliteľ zásahu… Zvládli by ste to vy?

Disraeli

Samotní Němci (holka i její rodina jsou totiž Němci – a ti se na pátrání taky podílelí) chválili náš postup i přístup. Takže asi tak.
Jinak se zkus ztratit v osmi letech, v cizině, v lese, být ve tmě, v mrazu (i když to si UŽ asi nezkusíš) atd. a pak zkus postupovat logicky nebo se domnívat, že budeš nějak racionálně uvažovat.3,5 km VZDUŠNOU ČAROU OD místa mimochodem není až tak malá vzdálenost (obzvlášť v lese a při pátrání). Taky to mohlo být 3,5 km každý jiným směrem (že je něco vzdáleno vzdušnou čarou neznamená, že je to ve skutečnosti stejná vzdálenost i na zemi… po schůdných cestách a terénu).
Hajný patřil k týmu dobrovolníků a právě místní hajní znali stopro terén nejlépe, takže to není překvapivé. Nemohl ji najít náhodně, když ji hledal.
Při hledání se postupuje strategicky (asi „věděli,“ kde je, proto na to místo nepřišli a nechávali si ho nakonec ;)).
Až budeš po někom takhle pátrat, budeš se v trom vyznat nebo si to sám zažiješ, tak pak mudruj.