dudu

Měl by po volbách nový prezident vyhlásit amnestii?

V současné době za mřížemi sedí přes 22 700 lidí a věznice hlásí, že mají přeplněno. Vězeňství je přitom drahá služba: jeden vězeň vyjde rozpočet zhruba na 900 korun denně. Při poslední amnestii v roce 2013 věznice opustilo šest a půl tisíce vězňů. Čtvrtina jich byla do roka zpět. Připomíná to boj s větrnými mlýny, ale jak dál?
Zdroj: článek Vojtěch Blažka

Nejlepší odpověď
Kepler

Klidně ať vyhlásí, ale ne plošnou. Mělo by se vybírat individuálně, třeba mezi odsouzené za nedbalostní trestné činy apod. Pouštět ven recidivisty a vrahy je kontraproduktivní.

Další odpovědi
Drap

Ne. Spíš by se mělo dohlédnout na to, aby si náklady vězňové pěkně odpracovali. Velké amnestie jsou k ničemu, ba naopak situaci většinou ještě zhorší.

zjentek

Ano měl. Vždyť „bitkaři“, cikáni a podobné IQtykve se vrátí zpět do báně co by dup po amině a gauneři s nakradenými stovkami milionů začnou slušně podnikat a dávat práci slušným lidem a platit a platit..

Mc Merkurion

… kdyby tam neměli takový leháro, oni by se nevraceli >>> jinak jak Kepler …

anonym

Nevidím jediný rozumný důvod proč by to měl dělat, amnestie je obvykle jen plivnutí do tváře spravedlnosti a pochopitelně také nakopnutí do zadnice těch, kteří byly protizákonným jednáním dotyčných odsouzených jakkoliv poškozeni.