Gestas

Měl by Ernest Goodbody radost z podřízených jako Josef Švejk?

Nezapomněl jste na sloveso byl? … jako byl Josef Švejk?

Nejlepší odpověď
annas

1. Nevynechal jste sloves byl?

Pokud ano, pak by válka nedopadla dobře, protože Švejk plnil přesně rozkazy nadřízených, takže by poslouchal svého velitele.Ten by měl radost, ale zřejmě by nikdo z mužstva válku nepřežil.

2. Bez slovesa byl.

Které podřízené měl Josef Švejk? Švejk byl přece ordonanc, osobní či štábní sluha, poslíček v rakousko-uherské armádě?

Ernest Goodbody se stal anglickým důstojníkem důstojníkem a velitelem čety ve válce. Bere všechno vážně, ale mužstvo má z něho legraci, zneužívá velitelovy nezkušenosti a důvěřivosti, neposlouchá ho,. Možná i kvůli tomu přežije. Paradox je v tom, i když Goodbody dělá špatná rozhodnutí, n akonec se všechny zmatky mění v úsěchy je považovaný za hrdinu.

Takže také satirický pohled na válklu, ale zde jde o nadřízeného, který dělá zmatky jako velitel, zatímco Švejk plní přesně rozkazy velitelů.

Další odpovědi
Emefej

Asi ano, mohli by si docela rozumět…

annas > tak mu to opravte, zde https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vycistit-duchovni-karmu jste se nerozpakovala.

annas

Nemůžu mu to opravit, protože nevím, jak to myslel.

I když zřejmě zapomněl sloveso byl, je to ale moje myšlenka.

Gestas

Ano, být se tam hodí (jsem přesvědčen, že není nutné ho tam dát)

Emefej

Z kontextu vyplývá (alespoň mě ano), že tam to „být“ má být.

annas

Ad Emefej,

u karmy jsem se nerozpoakovala, proto duchovní karma je nepřesný název, karma se týká duchovního života.

Takže vím, co tazatel myslel, navíc doplnil otázku odkazem, z níž je jasné, o co jde.

U Gestase je to jinak. Tam jen tuším, mohl to myslet jinak …