Rokio

Mám příliš vysoké požadavky na pozici nižšího úředníka ve Znojmě (viz níže)?

Mám vysoké požadavky na toto místo?

Mé schopnosti: tři jazyky, psaní všemi deseti na vysoké úrovni, Microsoft programy – pokročilý, internet – pokročilý, základy účtování a tvorba jednoduchých počítačových programů

Moje požadavky: mzda minimálně 12.000 čistého, o víkendu volno, možnost bezúročné půjčky do 200.000 korun, stravenky, možnost pracovat přesčas, zdarma rekvalifikační kurzy a jazykové kurzy a jednosměnný provoz

Nejlepší odpověď
terry

Požadavky mít můžeš, jaké chceš.
Jde o to, jestli je zaměstnavatel bude akceptovat a jestli na to místo je více zájemců s nižšími požadavky.
Také není jasné, jestli tvé schopnosti vůbec na té prac. pozici využiješ a jestli zaměstnavatel raději nevezme někoho jiného.

Další odpovědi
ivzez

Vaše požadovky jsou podle mne pochybené.

Mzda (soukromý sektor) se vždycky sjednává v hrubém, dokonce i v případech,
že zaměstnavatel při vyjednávání použije spojení "čistá mzda.

Nikdo předem nezná případné úlevy, proto nelze předem určit, kolik
bude činit čistá mzda. Chcete-li pobírat 12 tisíc čistého, propočtěte si,
o kolik máte požádat v hrubém.

Úředníci nepobírají mzdu, ale plat, který je dán platovými tabulkami.
Zaměstnavatel zařadí jednotlivé pozice do platových tříd podle
nejobtížnější práce, kterou bude zaměstnanec vykonávat.
Zaměstnanec musí splnit kvalifikaci předepsanou pro tu kterou třídu
a k další (vyšší) kvalifikaci se nepřihlíží (zaměstnavatel ji nepotřebuje
ani nevyžaduje).

Směnnost provozu určuje zaměstnavatel,
stejně jako pracovní dobu a rozvrh pracovních směn.

Každý zaměstnavatel po Vás může v odůvodněných
případech požadovat práci o víkendu či ve svátek.

Rekvalifikační kurzy požadovat nemůžete stejně jako možnost bezúročné
půjčky. Můžete maximálně volit z benefitů, které zaměstnavatel nabízí (nemůžete požadovat další/jiné).

Zaměstnavatel je povinen zaměstnance proškolit k výkonu sjednaného druhu práce. Není povinen zaměstnancům zajistit rekvalifikaci (snad jen v případě změny činnosti) ani jazykové kurzy…

sesednizkola

No jasne, mit plat 12 na ucet jako nejakej invalidna ve vratnici, nejlepsi co muzes udelat je pujcit si 200 000 ktere budes splacet X let :D) co je to vubec ten nizsi urednik? Za 12 bych teda taky nevstal z postele, vzdyt i manazer v mcdonaldu ma vic :D

bolak

Pokud chceš dostat 12, musíš si říct o 20, pak ti těch 12 nabídnou a budete oba spokojení, jak jste jeden druhého ošulili.

Kepler

Z tvého popisu není příliš jasné, jestli jde o požadavky zaměstnavatele, nebo uchazeče o práci. Jako uchazeč nemůžeš mít bůhvíjaké požadavky, můžeš chtít maximálně víc peněz, ale stejně je nedostaneš. Naopak ty musíš splňovat požadavky zaměstnavatele. Mimochodem, za 12 000 bych ani nevstal z postele.

anonym

Tak s takovými požadavky se asi nechytáš.Mít o vįkendu volno?Kde žiješ, u soukromníka nic takového neexistuje.Pán zavolá a otrok musí jít.Když neposlechneš, tak výpověď.
pro Kepler
Když odmítneš takovouto mzdu, a pak jsi nezaměstnaný, tak modřī ptáci řvou, že všude je práce dost, jen lidem se nechce dělat.

da ny

Z 15 000 Kč hrubé mzdy/platu je asi 12 405 Kč čistého příjmu.
Zaměstnavatele však „stojí“ (mzdové náklady včetně soc. a zdrav. pojištění) takový zaměstnanec více jak 20 000 Kč.....

da ny

Kalkulačka: http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/vypocet-ciste-mzdy#mzda