filip.roksa

Maté zkušenosti s investováním online? Co doporučujete?

Chtěl bych zkusit investovat online. Tady doporučují eToro http://www.socialni-obchodovani.cz/so­cialni-obchodovani-recenze/ máte zkušenost, nebo s jinou platformou?

Nejlepší odpověď
jpau

Obráceně, pokud s tím začínáš, co nedoporučuji:

  1. Nedělal bych forex, cfd apod. Je to složitější než to vypadá, je kolem toho hodně matiky a hlavně hodně fundamentu.
  2. Vůbec bych neuvažoval o obchodování BO a jiných ptákovin.
  3. Nikdy bych se neobracel na cz/sk brokera.

Co bych doporučoval:
0. Vydělej si peníze, které můžeš investovat a nikdy neinvestuj nic, co bys nemohl postrádat.

  1. Něco si o problematice investování zjistit.
  2. Vybrat vhodný instrument a do začátku relativně bezpečný instrument.
  3. Vybrat dostatečně solventního brokera.
  4. Otevřít si u něj demo účet a zkoušet.
  5. Pak teprve začít se skutečným investováním.

Pokud hledáš něco do začátku tak bych se poohlédnul po nějakých nezajištěných fondech (nevím kolik chceš investovat), docela jednoduché jsou i různé peer-to-peer půjčky (hlavně u nich stačí malý vklad, slušné portfolio lze sestavit cca za 10k). Teoreticky možná nasdaq apod. ale tam už se hodí něco vědět o tom co obchoduješ…

Další odpovědi
Kepler

Souhlas s jpau. Nějakou dobu jsem uvažoval o Forexu, protože brácha je v tom úspěšný, ale není to nic pro začátečníky. Musel se hodně učit a úspěch nepřišel hned. Tak jsem to radši vzdal.

xxx3

jpau to shrnul dostatečně, aby nezapadlo to NEJPODSTATNĚJŠÍ, tak jen dodávám, že do online investic by člověk měl vstupovat jen s takovými penězi, které se může dovolit úplně ztratit, v žádném případě tam nedávat své celé úspory, nebo si dokonce půjčovat.

AronFx

Etoro fakt nedoporučuji, rozhodně ne ten jejich sociální trading. To jsem testoval cca 3 měsíce a vždycky jsem skončil v mínusu, dal jsem si tam kopírovat 20 obchodníků, co měli stabilní výsledky, ale asi to je nějaký podvod nebo nevím, protože každý z těch 20ti obchodníků skončil v mínusu. Osobně mám nejraději Plus500, je to jednoduchá platforma a dá se v tom dobře orientovat a nikdo ti „nepomáhá“, což vidím jako výhodu, protože se tomu nedá věřit, podívej se na https://forbi­no.com/forex/plus500-recenze/ at víš o co jde.