FlAsh_7

Jak lze na akciích ztratit peníze?

Pořád to slýchávám, vždyť akcie jsou až do zániku firmy, tak jak tam jde při INVESTOVÁNÍ přijít o peníze.

Nejlepší odpověď
Lgee

Samozřejmě že jde, hodnota akcii je podle toho jak je firma úspěšná, když firma úspěšná není akcie mohou ztratit třeba 99% hodnoty či naopak. Výhodou je že nikdy hodnota akcii není na absolutní nule.

Další odpovědi
Edison

Draho nakoupit… to stačí… Načti si konečně něco o ekonomii, abys pochopil rozdíl mezi nominální a tržní hodnotou… čehokoli. V tom, mj. spočívají INVESTICE.

orwell

Úspěch v obchodování s čímkoliv spočívá v zásadě na jediném: levně koupit a draze prodat. Pokud je to opačně, je zle matičko zle, koza dojí krev! Ale přijít o peníze nedá žádnou velkou práci, to jde skoro samo, k tomu se nemusíš nic učit 🙂

Pepa25

Velmi snadno 😉 Cena konkrétní akcie může během jediného obchodního dne klesnout o desítky procent nebo může být obchodování pozastaveno. Třeba akcie IPB se ještě 15.6.2000 obcho­dovaly za 70 Kč, pak bylo obchodování pozastaveno a pak byly neprodejné už dříve, než došlo k zániku firmy.