carlosbomber

Máte zkušenosti s filtračními konvicemi (lahvemi)?

Zdravím chci se vás zeptat zda to používate a jaký máte z toho požitek.
Osobně uvažuji o koupi líbi se mě na tom to že nemusím nikde na rozvodu monotat nějajk filtr a pak ho udržovat. ale nevím zda opravdu fungují tak jsou popisovány. tak budu rád za vaše názory Díky.
(nevím do jaké kategorie. ale myslím si že čistá voda je ke zdraví :) )

Nejlepší odpověď
Lamalam

Vlastní zkušenost nemám, ale jako chemik to považuji za nesmysl a podvod.

Další odpovědi
Drap

Zkušenosti nemám a ani mít nikdy nebudu. Myslím, že podobné věci jsou z 80% podvod na lidi. Reklamám se nedá věřit. Raději chodím nebo jezdím si pro vodu na pití do studánky. Té věřím více než filtrům.

Danina65

Mám konvici Brita, pokud se dá nový filtr, chvíli to je ve varné konvici znát.Nějak nemohu z návodu přesně určit, kdy filtr měnit.Ukazatel je někde na půlce a voda už ztrácí původní kvalitu.A pozor na to nechávat konvici při vyšší teplotě třeba u okna, kam začne svítit slunce, které tam ráno nedosahovalo.Rázem se objeví zelený porost uvnitř.

Dochy

Mám Britu, jednoznačně to funguje, jen přesně nevím jak. Mám jisté pochybnosti o zdravotní stránce. Bohužel u nás je voda natolik tvrdá, že pokud si udělám čaj, během chvilky se v něm nadělají „žmolky“ což mi dost vadí. Z vody z konvice zůstane čaj čistý. Na nic jiného tu konvici nepoužívám.

Danina: Podle manuálu by se vložka měla měnit alespoň jednou za měsíc. Teď si nevybavuji, jestli zda tam píšou něco o nutnosti častější výměny v případě „náročnější“ vody. Pokud tou konvicí prolijete opravdu kvanta vody, je možné že tu patronu vyčerpáte dřív. My konvici necháváme v lednici, takže s řasama potíže nemáme a tu lhůtu na výměnu jsem dost natahoval (i přes 2 měsíce) a nepozoroval jsem žádné potíže s kvalitou. (samozřejmě, žádné lab. rozbory, jen uživatelské pozorování)

nyjono

Konvicové filtry odfiltrují pouze větší mechanické nečistoty. Víc není v jejich možnostech.
Jako filtr používají jednoduchý uhlíkový filtr.
Obecně vzato je to drahá a málo účinná forma.
Co používáme doma my tak údržba veškerá žádná, filtrační vložka se mění cca 1 ročně.Hlídá si čas i protočené litry. Má filtr s aktivním uhlíkem pro mechan.nečistoty a UV lampu pro živé potvůrky.
My máme menší kohoutek zvlášť, ale lze i připevnit na stávající kohoutek a jen čudlíčkem přepnout.
A taky v prvním roce se rozpočítají peníe za filtr, pak, když už stačí pouze vyměnit filtr.vložku vyjde 1 vody (zdravé vody) na cca 1,– Kč
Po zkoumání a porovnání mi to vyšlo jako nejlepší poměr ceny a kvality.
______
Po přečtení odpovědi Dochy – známí si nechali dělat rozbory.

Dochy

Nevím jaký měli známí filtr. Jak píšu: Pokud uvařím čaj z vody z kohoutku, po uvaření se okamžitě začínají dělat viditelné žmolky. Na samotné převařené vodě (za studena naprosto čiré) se během chvíle udělá povlak. Pokud použiju filtrační konvici, čaj zůstane čirý i po dni.

UUrčitě nejde jen o mechanickou filtraci. Mám podezření, že ty nejproblematičtější látky (nikoli zdravotně, ale právě na pohled či na úsady v technologii), zož jsou myslím vápník a mangan, se něčím nahrazují, pravděpodobně sodíkem. Sorry nejsem chemik tak bez záruky. Ale rozhodně ta konvice vodu mění.