Avatar uživatele
Kepler

Máte zkušenost s ochlazovačem vzduchu?

Nemám možnost klimatizace a jsem si vědom, že výkon ochlazovače není bůhvijaký. Bude mi ale stačit, když to na mně bude foukat z malé vzdálenosti. Budu rád za doporučení, nemusí být uveden konkrétní typ, stačí obecnější popis.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kajoch před 776 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kajoch

Ochlazovač vzduchu na vodní bázi vlastním už řadu let a přestože mám i ventilátor na noze a nebo i ten stolní tak v létě, pokud je velké horko, často používám.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rančer

Jsem na tom úplně stejně, problémem ale těchto ochlazovačů a klimatizací je jejich neustálá a nutná regulace a obsluha, kdy se stejně pak musí hlídat a manuálně štelovat případné nastavení v rámci udržení teploty místnosti. Osobně mi přijde praktičtější klasický větrák. Kdysi, když jsem měl klimatizaci v místnosti, byl jsem pak nachlazený a nemělo smysl to pouštět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

My jsme svého času používali ventilátor, který má pohyb ve tvaru oválu. Má asi 60cm vysokou nohu a průměr vrtule je asi 40, nebo 45cm. Má tři rychlosti a ten excentrický pohyb lze také zastavit, takže může foukat na jedno místo. Je to bezva pomůcka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Mám ventilátor s vodní párou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

No a je ten ochlazovač, dejme tomu v cenové relaci lehce přes 1 000,– užitečný? Nejsou to vyhozené peníze?

Avatar uživatele
Kajoch

Ten můj stál přes tři tisíce, ale jelikož ventilátory vzduch jenom víří a tím vyvolávají pocit chladu tak v ochlazovači o kterém píšu je nádoba s vodou a do ní se vkládají patrony vytažené z mrazáku. S pomocí zabudovaného ventilátoru se v místnosti sníží teplota o pár stupňů. Pocit chladu je potom ale evidentní.

Avatar uživatele
Kepler

Ventilátor ten mám taky, já jsem se ptal na ochlazovač.

Nový příspěvek