Kepler

Máte někdo zkušenosti s ochlazovači vzduchu?

Nejedná se mi o klimatizaci, ale něco takového jako: http://www.lev­neelektro.cz/p940847-ochlazovace-vzduchu-guzzanti-gz-52. Potřebuju ochlazovat pokojík o 18 m2, stačí mi tak o 5 st. Uvítám vlastní, anebo alespoň zprostředkovanou zkušenost, díky.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Zkušenost nemám, ale moc tomu nevěřím, vypadá to trochu jako perpetuum mobile. Kampak se to teplo poděje, když přístroj nepotřebuje žádný odvod tepla? A to vkládání ledu? To působí docela cimrmanovsky.

Další odpovědi
marci1

Zkušenost nemám, ale zde jsou recenze zákazníků: http://klimati­zace.heureka.cz/guz­zanti-gz-52/recenze/#section

led

Ochladzovač pracuje na pricípe premeny vody na vodnú paru, čím dochádza k efektívnemu a energeticky úspornému ochladzovaniu okolitého vzduchu.
Pozor! zvyšuje vlhkosť vzduchu v ochladzovanej miestnosti, nedoporučujem v slabo, alebo vôbec, vetrateľnom priestore.

mosoj

Mimo to, že budeš mít v místnosti vlhko jako v pralese, budeš potřebovat někoho na výrobu a přidávání ledu.

kefud

Koupil jsem to před 6-ti lety v polsku v domnění, že kupuji klimatizaci (velmi levně). Bohužel je to k ničemu a souhlasím s negatívnímy názory ostatních, vyhozené peníze.

kefud.

anonym

Co takhle zvážit i alternativu ve formě stropního ventilátoru?
http://www.ven­tilatory.cz/strop­ni-ventilatory-_ventilatory_-57.html
Možná to i sníží častečně teplotu v místnosti? Můžem diskutovat pod otázkou.

Také nemám zkušenost přímo s ochlazovači, ale mám jiné zařízení, které se říká čistička vzduchu. :) http://cisticky-vzduchu-a-zvlhcovace.he­ureka.cz/ionic-care-triton-x6-cerna/specifi­kace/#section A jsem s tím spokojený.

Zubejda

Dcera ochlazovač měla,lili do toho vodu,zvyšovalo to vlhkost v bytě(voda se odpařuje a tím snižuje teplotu okolí) a účinek nic moc.
Ochladit o 5St.C. je ve vedrech dost i na mobilní klimatizaci.
Nakonec to podali a teď máme všichni mobilní klimošku s rourou do okna,randál to teda je,štěstí,že to při dosažení žádané teploty kompresor vypíná a běží jen ventilátor,což jde.

S ledem do ochlazovače zkušenost nemáme.

tyna.ryglova

Ahoj, já mám ochlazovač v kanceláři a jsem spokojená. O kolik mi místnost vychladí nevím, protože tu nemám teploměr, ale mám tady příjemně 🙂 . Klimatizaci jsem také nechtěla, protože mi přišla zbytečně velká a drahá. Našla jsem si pěkné srovnání na https://www.tes­tino.cz/ochla­zovace-vzduchu a vybrala jsem si ochlazovač ETA Coolio, který má malou spotřebu a byl docela levný.

Kepler

Nějaké recenze jsem už taky četl, ale nemají pro mně valnou hodnotu. Někdo to vychvaluje až do nebe a druhý zase zatracuje.

Kepler

Myslím, že otázku jsem položil JEDNOZNAČNĚ. Teorii znám taky, ale jedná se mi o ZKUŠENOST. Kdyby to nefungovalo, tak by to asi lidi nekupovali.

Kepler

Princip je v tom, že teplo odebírá z místnosti odpařující se voda a tající led. Znáš pojem skupenské teplo?

Lamalam

Pojem znám, neměj starost. Teplo soustavy zůstane stejné, teplota vzduchu sice klesne, ale úměrně tomu v cimře stoupne vlhkost vzduchu, což ve výsledku bude pocitově možná ještě horší. Aby to fungovalo, větrat prostě musíš, fyzikální zákony neobejdeš.

anonym

Hezký zimní den přeji všem.
Mám jeden dotaz týkající se použití stropního ventilátoru na snížení rozdílů teplot vzduchu u podlahy a stropu. Zjistil jsem, že tento teplotní rozdíl může být při topení v krbu hodně výrazný. U podlahy jsem naměřil 21°C a u stropu 29°C. Prý lze tento rozdíl snížit použitím stropního ventilátoru podobného jako je na obrázku tak, že nasává chladnější vzduch od podlahy a žene ho ke stropu, tím se pak teplejší vzduch od stropu dostane kolem zdí k podlaze. V létě se použije reverzní chod pro mírné spíše pocitové ochlazení. Máte s tím někdo zkušenosti? Nevzniká pak nepříjemný průvan a hluk? A má to vůbec skutečný efekt? Předem díky za názory a hlavně zkušenosti.

Zdroj: http://forum.tzb-info.cz/117523-stropni-ventilator-pro-snizeni-rozdilu-teplot-u-podlahy-a-strupu

led

stropný ventilátor rozhýbe tj.premieša vzduch v miestosti aj s následným teplom. Ano, znižuje rozdiel teploty medzi krajnými polohami, spriemeruje ich.

anonym

To není můj dotaz, ale z nějaké diskuze. I tak by mě zajímalo zda-li v tom najdeš nějakou souvislost s tvým dotazem? Může stropní ventilátor vůbec pomoci ve tvém případě? :) PS: Něco jsem ti poslal do zpráv, tak se pak podívej.