Damiana

Máte vyzkoušený recept na opravdu křupavé zelňáky?

Ochutnala a vyzkoušela jsem jich už dost, ale takové, jaké jsem kdysi měla v Českém Krumlově se mi znovu nalézt nepodařilo. Všechno jsou to jen takové, víceméně měkčí placky se zelím.

Hledám recept na pevné, tvrdší, ale tenké, křehké a křupavé zelňáky. Znáte nějaký? Díky:-)
Doplňuji:
Tak ti hanulko pěkně děkuji.:-) Zelňáky byly fakt na jedničku. Skvělý recept, všude jsem předtím nacházela samé pagáčové až buchtové a to nebylo ono. Mám jasnou volbu, co budeme křoupat o Silvestru. Rychlá příprava,
jednoduchý recept; doporučuji vyzkoušet i ostatním (kdo máte rádi něco pikantního) – ale pozor, je po nich dost žízeň…:-)

Nejlepší odpověď
hanulka11

párkrát jsem dělala z 1/2kg mouky a 1/4kg zelí , trošku soli a chilli můžeš přidat i škvarky -já je nedala a pěkně zadělat těsto a udělat slabé placky a péct na plechu na peč. papíru v troubě – jsou křupavé
Doplňuji:
přidejte do těsta asi 2 plné lžíce sádla- nějak mi to vypadlo- šlo by to špatně zpracovat

hanulka11

Tak to jsem Damiáno moc ráda, že chutnaly.Je to obyčejná dobrota a o to skvělejší, takové máme nejradši.

Damiana

🙂

Damiana

Díky hanulko, ty zkusím. Není tam ani droždí, to by mohlo být křupavé – a myslím, že právě ty škvarky je taky dělají až moc měkkými.
A drží to těsto dobře pohromadě? Má se to zelí spíš hodně vymačkat nebo to víc váže ta voda v něm? Dík.:-)

anonym

Holky, já mám zkušenost, že i cmunda (bramboráky) křupou i bez vejce, když se přidá do testa trochu strouhanky.

Sůwa

Já do bramboráku přidávám strouhaný sýr ( 100g na 1 kg brambor ) a taky krásně křupají.

Damiana

Díky dámy:-) Já zase do bramboráků přidávám strouhaný syrový květák 1:1 s bramborami, ale říkáme jim pak květoráky. Také výborné – jo a trošku muškátového květu:-)