Jahoda

Máte ve Vašem městě v létě městské slavnosti?

Zdravím!

Máte je? U nás začaly včera, ale dnes začaly oficiálně. Budou trvat do nedělě. Jelikož bydlím kousek od náměstí, slyším hudbu z náměstí a mám tu koncert 😁 Dnes bude ještě v jedenáct hodin ohňostroj, takže paráda. Máme tu Mistrovství v rýžovaná zlata a jsou tu lidé z mnoha zemí – Od Ameriky, přes Anglii, až Japonsko. Letos se to opravdu vydařilo. Dnes budu na Odpovědích končit nečekaně dříve – ve 20:00 hodin. Ale dost o mně. Teď je místo pro Vás, takže napište, kdy máte městské slavnosti Vy, jaké jsou atrakce, vystoupení apod.

Děkuji za odpovědi 😉

Nejlepší odpověď
quentos

Trutnov Open Air Music Festival nemusím asi představovat, začne co nevidět ;{)> pak taky Beerfest, mladé Dračí slavnosti (které však má pod patronátem radnice, takže jde víceméně o trapárnu) a nově též Trutnovské vinařské slavnosti a Trutnovské hudební léto, dávající na Krakonošově náměstí šanci začínajícím kapelám. Zkrátka to tu žije ;{)>
Doplňuji:
bejvával tu taky Krakonošův šmajd, ale s ním to nějak upadlo – asi nenacházeli dobrovolníka, který by se za Krakonoše přestrojil.

Další odpovědi
dudu

U nás se ve velkém slaví Martinské hody., to jde sv. Martin s krojovaným průvodem přes celé město do zámeckého parku, kde pak celé odpoledne probíhají všelijaké atrakce. Všichni jedí, pijí a radují se. Na závěr bývá velký ohňostroj.

kapka

http://docs.li­berec.cz/Odb_KP/jar­mark_plakat2010­.pdf
V Liberci bývá každý rok v červnu Liberecký jarmark, který se nese v duchu doby Rudolfa II. Jedna z největších atrakcí je rytířský turnaj na koních, konaný přímo v centru města.

http://valdstejnske-slavnosti.cz/
Ale jestli mohu něco OPRAVDU doporučit, tak jsou to Valdštejnské slavnosti ve Frýdlantě. To město jimi neuvěřitelně žije. Za městem na louce se koná obrovská bitva, vojáci stanují v dobovém ležení v parku u řeky. Na zámku můžete společně s Valdštejnem shlédnout velice vtipné divadelní vystoupení, za tmy přijde od zámku na náměstí obrovský pochodňový průvod a pak je cca čtvrthodinový neuvěřitelný ohňostroj na hudbu, při kterém lidé opravdu pláčou dojetím. Dobové tržiště a další doprovodný program je samozřejmostí.
Pan Kněbort, hrající Valdštejna je už v našem kraji fenoménem, ve své roli si vyloženě libuje a dokáže každého strhnout s sebou do „své“ doby. Do desetitisícového města přijede 30 tisíc návštěvníků a nelitují. Slavnosti se ale pro svou organizační náročnost konají jen jednou za dva roky, nejbližší budou v roce 2011. Snad se dá Frýdlant po povodních brzy do kupy a slavnosti to nijak neohrozí. Všechny Vás zvu.

Miroslavst

U nás jsou vždy v září slavnosti. Jmenují se lanškrounská kopa.
http://www.lan­skrounskakopa­.cz/
A budeme mít pod oknem ohňostroj.

panenka

Míváme tu letní hodky a hody a svatováclavské slavnosti jak už jsem zde jednou psala vždy tu míváme hodně kolotočů,stán­ků,vystoupení v šermování,a průvod krojovaných k zámku.

BEAES

U nás bývají slavnosti až na Sv. Václava…městem jde průvod-lidé v krojích, zpívá se, jí, pije burčák…prostě hoduje. Bývají tu i kolotoče a stánky se vším možným.