Braník

máte už někdo zkušenosti s úložištem MEGA?

https://mega.co.nz/

Odpovědi
anonym

Ano a jaké 🙂 Jelikož servery Kima jsou neustále přetížené tak jako tým se snaží jak sám psal na twitteru optimalizovat běh serveru. Sám tam již mám nahráno přes 1 GiB dat tak že uvidíme jak to nakonec dopadne 🙂

Konec konců se mi líbí že má data jsou šifrovány na straně uživatele a jsou geograficky rozloženy na několik serverů = nemám strach o ztrátu dat.

mariohlas

Jsem jeden z prvních uživatelů. Po počátečním padání (přetížení serveru) JE dnes už stabilní. Vlastnosti :

  1. Rychlost up- i downloadu je kolem 100 kB/s, což je vzhledem k tomu, že se soubory šifrují/dešifrují, výborné.
  2. Doporučovaný GoogleChrome není třeba, funguje úplně stejně i ve Firefoxu.
  3. S několika přáteli si pomocí MEGA vyměňujeme filmy aj. tak, že máme 1 společné přihlášení ; jen to potřebuje, abychom se domluvili (Skypem či jinak), kdo se kdy do MEGA přihlásí (protože na jednu adresu se může přihlásit vždy jen jeden).
  4. Máme neplacené MEGA, ale už tam máme uloženo 562% = 281 GB a zatím je up- i download bez problémů. Uvidíme, co dál…
  5. Jediné riziko vidíme v možné ztrátě dat – ať už z jakýchkoliv příčin.

ZÁVĚR : Toho času nejlepší free úložiště. Riziko ztráty dat je u každého úložiště. DOPORUČUJI.
Doplňuji:
Dodatek :

  1. Někdy vyskočí download až na 300 kB/sec, ale ne často.
  2. Každý si může založit tolik účtů, kolik má emailových schránek.
  3. MEGA se nezajímá o IP adresu, takže je možno si zároveň otevřít 2 i více účtů současně. Rychlost se pak rozdělí více méně rovnoměrně (t.j. [počet otevřených/cca 100 kB za sec]. Protože up- ani download (třeba desítek zvolených souborů) obsluhu nepotřebuje, lze jej nechat běžet bez dohledu.
  4. 1–2 x za den spadne (nejčastěji v noci – protože protinožci právě hrabou …), ale lze snadno navázat.
  5. Hardwarové nároky jsou minimální, takže na to lze použít skoro jakoukoliv PC vykopávku. (Já používám IBM X31, 1400 MHz, 512 MB RAM, WinXP SP3.)