ptáč

Máte to taky tak? PC po zapnutí šrotuje, jako by se něco bouralo. Přitom se stahuje definice update pro W Defender.

Harddisk po zapnutí PC šrotuje, jako by přijela Skanska, vyskákali dělníci a bourali kus dálnice. Zkušenost s Linuxem Ubuntu je skvělá, že aktualizace zabere 1 až půl minuty a je klid. A počítač se dá používat hned po načtení systému. Furt mě to vrtá hlavou, co v tom počítači dělají. Jestli tam něco hledají nebo co? Indexování a pod. jsem vypnul.
Doplňuji:
a to jsem zapnul počítač jenom proto, abych se zeptal na jinou otázku. Ale co, už to vevnitř asi vybourali tak to můžu zase vypnout.

Nejlepší odpověď
cochee

Já teď nemám W. Def. nainstalovaný, ale IIRC 1) jeho automatické aktualizace lze zakázat a aktualizovat ručně, 2) když už se WD zaktualizuje, tak hned se provádí rychlý test, kvůli zabezpečení, že Windows není napaden „nejnovější“ havětí.