Máte tip na fungující značku zápalek?

Koupila jsem si v obchodním řetězci Flop (to není rozhodně reklama, spíš naopak) balík krabiček se zápalkami, ale podaří se mi „rozhořet“ cca každou 7.-9.. Hlavičky létají na všechny strany nebo zadoutnají a nechytnou, lámou se v ruce, nefunguje škrtátko, prostě je to o nervy. Znáte nějakou spolehlivější, běžně dostupnou značku?
Doplňuji:
Solo Sušice, kdyby fungovalo, tak nemám uvedený problém! Od r. 2008 tato výroba nefunguje, přesunula se do Indie. Tam si pro sirky nepojedu…

Nejlepší odpověď
Drap

Zápalůky používám málo, ale pokud ano, tak od výrobce „Kenwex“. Majíé solidnější krabičku, stojí sice o něco málo více, ale škrtají bez problémů, nelámou se, hoří a je je možno zapálit i nějaký tvrdý předmět bez použitíé škrkátka na krabičce.

Další odpovědi
Petunia

Solo Sušice je snad jasná volba :)

huxa

zrovna mám u sebe sirky značky K20, škrtají bez problému, nebo spíše já dokážu škrtnout jakoukoliv sirkou tak, abych zapálil, co je potřeba ;)

anonym

Dnes jsou sirky překonané (kromě krbových a lulkových).
Cenově jsou rentabilnější reklamní plynové zapalovače, možno získat zdarma jako propagace (nebo při nákupu cigaret), a s piezoelektrickým krystalem chytají kdykoliv a není třeba ani měnit kamínek po vyškrtání. Jsou i verze pro plynové sporáky s delším ramínkem.

anonym

Nemám ráda zapalovače, jakékoliv. Tak proto…

anonym

Předčasné uzamčení otázky znemožňuje ostatním odpovídat, další už jen otázku přejdou.

anonym

Netušila jsem, že mám oprávnění nominovat. Ale stejně- když někdo obodovává odpověď, která je úplně mimo…Solo Sušice už několik let nevyrábí. Výroba byla převedena do Indie a je jedním z největších výrobců zápalek v Asii. :((

anonym

To není oprávnění, ale výjimka, kdy samotný tazatel uzamyká otázku označením nejlepší odpovědi, bez ohledu na počet vlastních bodů.
U bronzové uživatelky, trochu pozdní zjištění.
(Jinak je to uvedeno v nápovědě – pravidla pro bodování).