Máte tady svého kumpána ?

Doplňuji:
Lze použit i oslovení „kumpánka“ nebo kumdáma,kumpa­ní,kumžena?!

Nejlepší odpověď
annas

Kumpán, kumpánek, kumpáneček, kumpánka, kumpánečka – jsou možné varianty společníka určeného především pro zábavu a pití. Pro zajímavost, toto slovo bylo převzaté z romštiny.

Na Odpovědích pití nepřichází v úvahu, zábavě v rácmi slušnosti občas někdo napomůže … Nemusím obhroublé, rádoby vtipné výrazy …

Jak říká J. Werich:
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“

Další odpovědi
led

Pred 785 dňami sa pýtala Beaes : Kdo nebo co je to kumpán?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-nebo-co-je-to-kumpan
jemne dopĺňam:
Ano, všetci sme si tu navzájom kumpáni:
Synonymá slova „kumpán” v slovenskom synonymickom slovníku
kumpán
1 – priateľ,partner
partner kto koná niečo spoločne s niekým (v hre, v obchode a pod.) • spoločník: politický, obchodný partner, spoločník; byť dobrým partnerom, spoločníkom pri hre, v tanci • spoluúčastník: spoluúčastník obchodnej transakcie • spoluhráč (kto sa spolu s niekým zúčastňuje na športovej al. inej hre): vrátiť loptu spoluhráčovi • hovor. partia (výhodný partner na uzavretie manželstva): to nie je partia pre našu dcéru • pejor. komplic • hovor. pejor. pusipajtáš • subšt.: kompán • kumpán

  • priateľ duchovne blízky človek, ku ktorému možno mať dôveru; používa sa aj v dôvernom oslovení • kamarát • druh: dobrý, dávny priateľ, kamarát, druh; priateľ, kamarát z detstva; to vám, priatelia, kamaráti, neprejde • svoji (mn. č.): žiť medzi svojimi • zastar.: tovariš • súdruh • drusa • hovor. expr. : pajtáš • pusipajtáš • fam. kmotor • hovor.: brat • bratec • braček (v oslovení): bratec môj (Vajanský) • subšt. kamoš: popíjať so svojimi kamošmi; kamoši, poďte sem • subšt.: kompán • kumpán (pri kartách, v pití, pri nekalých činoch): podozriví kompáni, kumpáni

2 – protivník

3 – stúpenec

týchto asi nemyslíte:
Hudobník Vlado Kupmán http://www.you­tube.com/watch?v=5G9ZvU0­880c
René Kumpán trénuje hádzankárky z Veselí nad Moravou
Josef Kumpán zahradní architekt

Drap

To netuším. Vím ale, že já sám jsem trvalým kumpánem. Nevím sice co to znamená, ale ten titul mně velice těší a jsem na něj patřičně hrdý.

zjentek

já nee .) přišel jsem nezištně.. bezelstně..

anonym

Jasně, že ano:

kumpán → společník

za takového kumpána mohu považovat přece i Tebe. (Ty zdrobněliny a převod do ženského rodu jsou poněkud kostrbaté, nezdá se Ti?)
Pokud mi něčí vyjadřování, formulace a celkový styl vyhovují, tak mohu považovat takovéto vyjadřování za mně blízké (společné) a názorově takového člověka potom přijímám jako „kumpána“.
Jen mne mrzí, že „ta zvrhlá mazalská hyena“ vyštípila uživatele s nickem klubru. Jeho vyzrálý suchý humor tu totiž nemá obdobu a mně docela schází. Stejně tak tu chybí arygnoc.

zjentek

uf. . ztratil jsem se f tom .)

zjentek

kde mám svou odpověď v názorech? Hmm? Byla příliš reálná? Můžu to napsat znova?

Sůwa

Pravdu můžeš psát jedině do diskuze, tam se blbě maže 🙂

anonym

:) ted uz vite suwo , proc tu jsem .. :)
a druhej duvod je, ze kdyz vidim, jak se nekdo plahoci po tech bodech , tak je mi z toho az blee ! ..
jsou to ti co nejvic krici, jak jim o ne preci vubec nejde ,.. ale v noci se navzajem doboduji ..
cetla jsem nedavno clanek od Cimickeho, i videla porad, kde mluvil o takovych podobnych …
ve skutecnem zivote bez pratel, bez uspechu .., nespokojenosti , zaslapnutost .., pak chteji alespon nekde " byt viden – vynikat " .. i za cenu toho podvodu .., toho dobodovavani .. chteji " byt videni " …
mame tu ale nasi Damianku, ta by nam to napsala jeste lip.. :) tu ctu rada .. a rozhodne ja nejsem pani Vlezdoprdelova .. nejdrive polichotit.., pak pridat trosku kritiky ..: jako ze : no to bych do vas nerekla, takovej vzdelanej clovek ..a pak " nasype " kyblik hnoje .. i takove " znam " .. :)

briketka10

přesně tak -iv- :)))

Sůwa

🙂

Sůwa

Ocko, to snad žertujete. VÁM osobně přece >klubru< chybět nemůže 🙂

Drap

Jak to bylo s klubru netuším. Ani jsem si toho nevšiml. Kdo stál za zmizením arygonce si většinou ještě pamatujeme. A mohli by jsme jmenovat další , kteří museli odejít a nebo byli vyštváni.

anonym

ja vim o klubru jen to, ze je to syn ocko .., tak ale pak nechapu, proc ji chybi na odpovedich a nestyka se s nim v realu .. ? :o
ja o nem take nevim nic.. , jen vim, ze on ji nedobodovaval, na rozdil od hlady, ktery ji dobodovaval za kazdou jeji odpoved ( od zadu , v jejim profilu ) ..
ja takhle dobodovavala an. :) , protoze ona je moje " kumpanka " .., ale nemuze za to . :) sama me pise, at ji nedobodovavam .., ja uz to ale od prosince nedelam .. tolik bodu uz na ni nemam .. :((
ja ji mam jen rada, je chytra a hodna a trosicku ji to zavidim.. :(
nehraje si na prechytralou jako brou Pytlik , nebo jako ja .. :)

  • iv-

briketka10

on je klubru její syn
to jsem nevěděla ??

annas

Odpověď u otázky Briketky.

klubru
Nebojte nemá, to má klubru, jako druhý profil ocko :), samozřejmě si dělám legraci, takže uvádím, opravdu nemá ocko druhý profil a ani já, jako klubru nemám druhý profil.

Akorát se už nějaký ten rok známe. A když se nám líbí odpověď tak ji obodujeme, toť vše.

briketka10

achich ouvej anni :))

vagra

:))

Andělé

:))