Avatar uživatele
anonym

Máte tady svého kumpána ?

Doplňuji:
Lze použit i oslovení „kumpánka“ nebo kumdáma,kumpa­ní,kumžena?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, johana 56, Drap, briketka10, anonym, zjentek před 4070 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Kumpán, kumpánek, kumpáneček, kumpánka, kumpánečka – jsou možné varianty společníka určeného především pro zábavu a pití. Pro zajímavost, toto slovo bylo převzaté z romštiny.

Na Odpovědích pití nepřichází v úvahu, zábavě v rácmi slušnosti občas někdo napomůže … Nemusím obhroublé, rádoby vtipné výrazy …

Jak říká J. Werich:
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10, vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Pred 785 dňami sa pýtala Beaes : Kdo nebo co je to kumpán?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-nebo-co-je-to-kumpan
jemne dopĺňam:
Ano, všetci sme si tu navzájom kumpáni:
Synonymá slova „kumpán” v slovenskom synonymickom slovníku
kumpán
1 – priateľ,partner
partner kto koná niečo spoločne s niekým (v hre, v obchode a pod.) • spoločník: politický, obchodný partner, spoločník; byť dobrým partnerom, spoločníkom pri hre, v tanci • spoluúčastník: spoluúčastník obchodnej transakcie • spoluhráč (kto sa spolu s niekým zúčastňuje na športovej al. inej hre): vrátiť loptu spoluhráčovi • hovor. partia (výhodný partner na uzavretie manželstva): to nie je partia pre našu dcéru • pejor. komplic • hovor. pejor. pusipajtáš • subšt.: kompán • kumpán

  • priateľ duchovne blízky človek, ku ktorému možno mať dôveru; používa sa aj v dôvernom oslovení • kamarát • druh: dobrý, dávny priateľ, kamarát, druh; priateľ, kamarát z detstva; to vám, priatelia, kamaráti, neprejde • svoji (mn. č.): žiť medzi svojimi • zastar.: tovariš • súdruh • drusa • hovor. expr. : pajtáš • pusipajtáš • fam. kmotor • hovor.: brat • bratec • braček (v oslovení): bratec môj (Vajanský) • subšt. kamoš: popíjať so svojimi kamošmi; kamoši, poďte sem • subšt.: kompán • kumpán (pri kartách, v pití, pri nekalých činoch): podozriví kompáni, kumpáni

2 – protivník

3 – stúpenec

týchto asi nemyslíte:
Hudobník Vlado Kupmán http://www.you­tube.com/watch?v=5G9ZvU0­880c
René Kumpán trénuje hádzankárky z Veselí nad Moravou
Josef Kumpán zahradní architekt

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

To netuším. Vím ale, že já sám jsem trvalým kumpánem. Nevím sice co to znamená, ale ten titul mně velice těší a jsem na něj patřičně hrdý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

já nee .) přišel jsem nezištně.. bezelstně..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jasně, že ano:

kumpán → společník

za takového kumpána mohu považovat přece i Tebe. (Ty zdrobněliny a převod do ženského rodu jsou poněkud kostrbaté, nezdá se Ti?)
Pokud mi něčí vyjadřování, formulace a celkový styl vyhovují, tak mohu považovat takovéto vyjadřování za mně blízké (společné) a názorově takového člověka potom přijímám jako „kumpána“.
Jen mne mrzí, že „ta zvrhlá mazalská hyena“ vyštípila uživatele s nickem klubru. Jeho vyzrálý suchý humor tu totiž nemá obdobu a mně docela schází. Stejně tak tu chybí arygnoc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

uf. . ztratil jsem se f tom .)

před 4070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

kde mám svou odpověď v názorech? Hmm? Byla příliš reálná? Můžu to napsat znova?

před 4070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Pravdu můžeš psát jedině do diskuze, tam se blbě maže 🙂

před 4070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

:) ted uz vite suwo , proc tu jsem .. :)
a druhej duvod je, ze kdyz vidim, jak se nekdo plahoci po tech bodech , tak je mi z toho az blee ! ..
jsou to ti co nejvic krici, jak jim o ne preci vubec nejde ,.. ale v noci se navzajem doboduji ..
cetla jsem nedavno clanek od Cimickeho, i videla porad, kde mluvil o takovych podobnych …
ve skutecnem zivote bez pratel, bez uspechu .., nespokojenosti , zaslapnutost .., pak chteji alespon nekde " byt viden – vynikat " .. i za cenu toho podvodu .., toho dobodovavani .. chteji " byt videni " …
mame tu ale nasi Damianku, ta by nam to napsala jeste lip.. :) tu ctu rada .. a rozhodne ja nejsem pani Vlezdoprdelova .. nejdrive polichotit.., pak pridat trosku kritiky ..: jako ze : no to bych do vas nerekla, takovej vzdelanej clovek ..a pak " nasype " kyblik hnoje .. i takove " znam " .. :)

před 4070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

přesně tak -iv- :)))

před 4070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

🙂

před 4070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Ocko, to snad žertujete. VÁM osobně přece >klubru< chybět nemůže 🙂

před 4070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Jak to bylo s klubru netuším. Ani jsem si toho nevšiml. Kdo stál za zmizením arygonce si většinou ještě pamatujeme. A mohli by jsme jmenovat další , kteří museli odejít a nebo byli vyštváni.

před 4070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ja vim o klubru jen to, ze je to syn ocko .., tak ale pak nechapu, proc ji chybi na odpovedich a nestyka se s nim v realu .. ? :o
ja o nem take nevim nic.. , jen vim, ze on ji nedobodovaval, na rozdil od hlady, ktery ji dobodovaval za kazdou jeji odpoved ( od zadu , v jejim profilu ) ..
ja takhle dobodovavala an. :) , protoze ona je moje " kumpanka " .., ale nemuze za to . :) sama me pise, at ji nedobodovavam .., ja uz to ale od prosince nedelam .. tolik bodu uz na ni nemam .. :((
ja ji mam jen rada, je chytra a hodna a trosicku ji to zavidim.. :(
nehraje si na prechytralou jako brou Pytlik , nebo jako ja .. :)

  • iv-

před 4070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

on je klubru její syn
to jsem nevěděla ??

před 4070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Odpověď u otázky Briketky.

klubru
Nebojte nemá, to má klubru, jako druhý profil ocko :), samozřejmě si dělám legraci, takže uvádím, opravdu nemá ocko druhý profil a ani já, jako klubru nemám druhý profil.

Akorát se už nějaký ten rok známe. A když se nám líbí odpověď tak ji obodujeme, toť vše.

před 4070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

achich ouvej anni :))

před 4070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

:))

před 4070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

:))

před 4070 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek