Avatar uživatele
Gus_Fring

Máte svůj rodokmen? Kam jste se až dostali?

Já až do 17. století ze strany otce a jeho otce a jeho otce apod.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Filip84, hybernia před 641 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Trochu jsem po tom pátral, tehdy ještě nebyly matriky online (dnes taky nejsou všecky, ale alespoň něco). Já mám výhodu, že z jedné strany je to zdejší rod, který je doložený do 15. století. to je o prabáby, a od pradědka jsem nenašel nic, byť to byl tesař, což byla, na tehdejší dobu, poměrně honorace. Netuším. Druhý pradědek je ze Zašové: krejčíř a, zase, je to poměrně starý rod ze Zašové.

Z otcovy strany praprabába pocházela z Rožnova, dokonce i vím, kde má hrob, na starém hřbitově. Z pradědovy strany nevím nic, tam byl nějaký renonc, protože on o fotrovi, ani dědkovi, nechtěl – prý – mluvit. Nevím. No, a ta praprabába z Rožnova to byla chudá rodina, tam se nic moc nějak dohledat nedá.

Děda pocházel z Brna, no a pradědek s prababkou: pradědka nějak zachvátila bryčka, tak měl chromou nohu, proto prodával na Zelném trhu horký párky. Podle jmen, co jsou v matrikách, tak ten původ bude zajímavější, samozřejmě německý, proč by ne, že, no a je možné, že i Israelitský, je to dokonce dost pravděpodobné, protože tomu napovídá jméno a nejsou údaje o prarodičích.

No a prabába z Brna z Brna nepocházela, prarodičové byli jeden z Rakous (ale podle jména český, takže se tam, asi, kdysi přistěhovali), druhý z Říše, a tam, podle jmen, to vypadá na Francii, ten původ. Tam to vypadá zajímavější, ale všecko je to spíš o původu těch příjmení, rodů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jirka F

Ano, ale zatím moc daleko nejsem cca 19.století.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ano, konec 16 satoletí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Traduje sa, že pochádzame zo Slovanov. Tých niekoľko pokolení od tých čias prešlo rôznymi zmenami rodinných zväzkov a činov.
Ale chváliť sa hrdinstvami a „hrdinstvami“ svojich predkov, to mi pripadá, akoby sme sa báli chváliť svojimi vlastnými činmi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Zkoušel jsem se propátrat ke svým předkům. Po jedné větvi – maďarské jsem se dostal na začátek 19. století, po druhé do Českého Slezska, zhruba tamtéž. Dál jsem zatím nepátral.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Porkman

Ano, ze strany matky, jejího otce, otce,otce,matky atd. do začátku 16.století

Avatar uživatele
Rolotr

Konec 16. st. Ale pokud je člověk zcela bezvýznamný, dohlédává se vše dost špatně :(

Nový příspěvek