Anikitos

Máte svou vlastní ”svatou knihu?”

Myslím knihu, která je pro Vás téměř svatá, ke které se často uchylujete a často ji čtete; zkrátka Vaše nejoblíbenější kniha.
:)

Nejlepší odpověď
Kepler

Pro ateistu je nemožné vybrat si jednu svatou knihu, jako je Bible nebo Korán. Je tolik úžasných knih, jak si vybrat jednu? Snad můžu mluvit o obdivovaném autorovi, kterým je pro mně A.C.Clarke, jednoho ze svaté trojice zlatého věku sci-fi. On nebyl jen spisovatel, ale i vědec a díky němu existují i díla z tohoto žánru, které si to „sci“ zaslouží a nejsou to jen bláboly typu fi(ction).

Další odpovědi
yuko

V dětství byla moje oblíbená kniha Hrající deštník, nyní je to kniha Hanky Panky Radovánky. Nejoblíbenější a nejčtenější kniha mého otce byl Saturnin. Četl si ji i v nemocnici. Jednou mi tam při návštevě řekl:”Teď se můžu jen dívat na zeď a listovat v knize života.” Jsem ráda, že to ještě mohl stihnout.

zjentek

Závislost na čemkoli je zhoubná!

Drap

Ano, mám takovou. Vlastně dvě. Vracím se k nim stále od dětství, třeba i několikrát v roce prolistuji a stále z ní svým způsobem čerpám. Tituly uvádět nebudu.

quentos

Mám jich několik. Nejsvatější jsou zřejmě „Hovory s Bohem“ N. D. Walsche.