gnr54

Máte rádi svoje město?

Jste na svoje město pyšný a je něčím zajímavý?
Doplňuji:
Já jsem z Jablonce a mám své město ráda.Akorát mne štve, že střed města se neustále skrášluje a na periférii kašlou.Máme zde moooc krásnou přehradu.Přehrada to není malá a je blízko centra.Nejhorší je tu zima.všude je sníh téměř pryč,ale v Jablonci je vždy a dost.

Nejlepší odpověď
annas

Já jsem se narodila v jedné obci na Hané, v níž se můžete projít nádherným Terezským údolím, nad nímž se rozprostírají smišené lesy a skály. Za prohlídku stojí i krásný zámek, který rovněž ční nad obcí. V současnosti se v přírodním amfiteátru koná festival Zahrada.
Město, v němž současně bydlím, mám ráda, ale okolí není tak pěkné, jen listnaté lesy, všude rovina. Navíc mě děsí strach z vody, která protéká 6 rameny řeky Moravy.

Další odpovědi
Jahoda

Já bydlím v Jeseníkách-v malém městečku s cca 3600 obyvateli. A neměnila bych. Máme tu všechno- školu, dvě školky, elektro, obchodní centrum, nejmíň 10 obchodů s potravinami, benzinu, multikino (to se sice ještě staví, ale budeme tu mít 4D kino a 3D kino ;o)), pekařství, diskotéku, optika, fotografa, pizzerii a dalších cca 5 restaurací, tiskárnu, papírnictví, drogerii TETA, vinotéku, hospůdky, nonstop, kluziště, knihovnu, cukrárnu apod. Takže já odchod z tohoto městečka zatím neplánuji ;o). Navíc, 26 kilometrů od našeho města je Jeseník, kde je fitness, koupaliště, sauna apod. Opravdu jsem spokojená a zatím mi pobyt zde plně vyhovuje. Zajímavost je asi ta, že se zde narodila maminka Franze Schuberta. V naší, teď už poště (dříve to býval hotel), spal Franz Josef. A tím mám své město opravdu ráda a jsem na něj velmi pyšná 🙂

quentos

mám to zajímavé – žiju v Trutnově a narodil jsem se v Turnově. Na Trutnov pyšný jsem, je to brána do Krkonoš, jeho vlakové nádraží bylo zvoleno nejkrásnějším, máme nádherná přírodní zákoutí, galerii v nejstarším historickém renesančním domě, pivovar z roku 1582… Turnov naopak moc rád nemám, je příliš špinavý a funkcionalistický na „památku“ komunistické éry. Je sice branou do Českého ráje, ale sám rájem není ani náhodou.
Co jsem si zamiloval velmi je Brno, kde jsem studoval – je zajímavé hlavně charakterem lidí, které mu dává charakter „vesnice“ i přes jeho 300 000 obyvatel; zajímavé je, že jeho průmysl je koncentrován na perifériích, takže centrum jé překrásné a čisté.
Doplňuji:
*cetrum je … ale překlep příznačný ;{)>

kokoťenko

Ještě žádné nemám,ale až ho budu mít,tak ho budu mít,pro začátek by mi stačila nějaká větší vesnička…

anonym

Moje je mi vcelku lhostejné.Praha.
Zajímavé bude,ne pro mne,vídávám jej každý den.
Spíš jsem přinucen vidět ta negativa.
Václavák.....tře­ba.Stačí jej projít,tedy když opravdu musím,adrenalin nahoře.
Moskva musí být liduprázdná,všichni jsou tady.

Michal

Kdo by nebyl pyšný na to ,že žije v Praze.Praha má temná zákoutí a špinavá sídliště ,ale jinak je to klenot.

anonym

Ano mela jsem ho moc rada Decin,kdyz byl ve stare zastavbe,plavba po Labi atd.No neubranil se modernizaci a veskerych zruseni,takovych co lidem zprijemnovalo jit za zabavou,dnes tam sotva najdete poradny hotel,projizdka po Labi take ne atd.Tak ze souhrnem-jsem jen zvykla.A to nemluvim o tom,ze se skoro vse uzavira do vlastnictvi a pak se s toho tezi.Napriklad cesta k Pravcicke brane.Velka zajimavost tu ovsem je,a tim je Ceskosaske Svycarsko.

panenka

Já jsem na své Město velmi pyšná moje město žije velmi bohatou tradicí lidových zvyků a máme tu velmi dobré vína.

ten který je

Mám rád moje rodné město.Tím rodným městem je Praha.Mrzí mne že okolí Prahy přestává být oázou klidu a pohody protože se staví stále nové a nové skladové haly,které hyzdí krajinu.Za co se stydím je Václavské náměstí které je snad už 60 let permanentně jakýmsi staveništěm a konec v nedohlednu.Také se stydím za pochybná individua na tomto náměstí,kdy obzvlášt ve večerních hodinách se vyrojí hejna fetáků,dealerů drog a šlapek.Policii zajímají jen špatně zaparkovaná auta.Jinak je Praha přesto městem které mám rád a je zajímavá svou historií.

lorja

Město ve kterém žiju mám ráda.Rožnov pod Radhoštěm je známý svým Valašským muzeem v přírodě,které letos slaví
85 let od svého založení.

Zdroj: http://www.vmp.cz/

RAB

Bydlím v Praze a pyšná na ni rozhodně nejsem Je moc velká, cizí, moderní turistická, špinavá a zapáchající. Jsem ale pyšná na svojí čtvrt, Střešovice.

kikinka2210

ABYCH ŘEKLA PRAVDU NEJSEM NA SVÉ MĚSTO TEPLICE MOC PYŠNÁ ANI HO NEMÁM MOC RÁDA,JE ŠPINAVÉ

Lucimia

Postoj k mému rodnému městu – Jihlavě, je takový neutrální. Když sem jedu po dlouhé době, tak mě zahltí nostalgie, co jsem kde zažila, žiji zde už 20 let a ještě tak 2 další roky budu muset bydlet, protože studuji. Ale jak jsem tu denně, tak jakorát vidím tu špínu, v zimě neodhrnuté chodníky, odpatky mimo popelnice, ale zase jsou tu opravené paneláky, když se člověk rozhlídne, tak zase to město vypadá čistěji než třeba Praha. Takže je to takový neutrální přístup, mám ráda toto město, ale doživně zde žít nechci.

Michálek1245

Bydlím v Chrudimi a musím říct, že to tady mám fakt rád. Je to takové město akorát. Jasně, Pardubice jsou kousek a taky by mi stačily, ale třeba do Prahy bych nechtěl. Navíc se to tady pěkně rozrůstá. V průmyslové zóně rostou montované haly, ekonomika vzkvétá a já jsem fakt rád, že tady můžu žít a stavět dům. :)

Neguš

Ano,mám.Jsem Jihočech a Strakonice bylo to poslední okresní město,které jsem v tomto kraji poznal.Kromě hradu tu nic zvlášťního není,ale okolí je pro mne vždy přitažlivé,snad proto,že jsem žil dlouho na vesnici.Jen nechci zapomenout na jednu událost,která se opakuje každé 2 roky a tou je Dudácký festival.Koná se i letos(26.až 29.srpna)a vždy mě uchvátí.Jste zváni: