GangstaHelper

Máte rádi / neradi Brno (Brňáky)?

Tímto dotazem nechci nikoho urazit, jen bych se rád dověděl, proč to tak je.

U nás doma, ale i kdekoli v kolektivu je-li nadhozeno toto téma, panuje takový názor, že Brno je špatné a Brňáky nemají ostatní obyvatelé ČR rádi (třeba když se řekne, že někdo něco pokazil, a pak že byl z Brna, tak se k tomu ještě dodá „No jo, Brňák.“).

Musím se přiznat, že s tím souhlasím i když ani nevím proč. Myslím si, že to musí mít nějaký hisorický základ a na mou generaci to přešlo ze starších generací.

Je to u Vás ve městě/vesnici stejné?

Proč Brňáky „nemáme moc rádi“? A čím to je?

Nejlepší odpověď
vagra

Troufnu si tipnout,že se pohybujete v kolektivu Pražáků nebo jím dokonce jste.To by mnohé vysvětlovalo.
V mém okolí nejsou moc oblíbení Pražáci.Brňáci nikomu nevadí.Takže názor,že ostatní obyvatelé ČR nemají rádi Brňáky je silně zavádějící a hlavně neopodstatněný.
Můj názor: je to jedno odkud jsme.

Další odpovědi
mosoj

Vaše starosti na mou hlavu. Typická otázka hodná „velkého“ čecháčka.
Doplňuji:
Všechny zdraví jihočech.

kočíčí

Určitě každý má rád místo,kde se narodil,nebo se tam nenarodil a jen tam žije.Všude se najdou lidé dobří,ale taky špatní.Měj se pěkně zdraví kočičí z BRNA.

Zdroj: kočičí

anonym

Každý mívá svůj špatný den.Tobě dnešek teda nezávidím.A to jsem byl u zubaře.A užil si to.
Mimochodem – kde žiješ?
Mimochodem – souhlasit s něčím a nevědět proč......? !!

quentos

nechápu. Já naopak Brno a Brňáky mám rád moc, jejich srdečnost a pohodovost, strávil jsem mezi nimi na studiích nádherná léta. Nejste náhodou z Prahy? Tam panují všeobecně takové protibrněnské nálady, možná berou Brno jako konkurenta („moravská metropole“ vs. „česká metropole“ atd.) a nepřátelství je stejně tradiční jako nesmyslné asi tak jako mezi „horňáky“ a „dolňáky“.

Jahoda

Moje maminka se narodila v Brně, chvíli v Brně žila aj. Já do Brna jezdívám moc ráda a toto město patří mezi mé oblíbené. Zní to možná divně, že takovéto město má někdo rád, ale já si stojím za svým názorem. Je to rodné město mé maminky a proto se tam rády spolu vracíme. Proti obyvatelstvu v Brně také nic nemám. Jsme ze stejného národa a měli bychom si spíše pomáhat než odsuzovat podle toho, v jakém městě kdo žije. Podle mě to není fér a když někdo řekne „No jo, Brňáci“, odsoudí velkou část našeho národa. U nás ve městě se toto vůbec neříká. Ale jestli to v nějaké části či městě v ČR zní den co den, divím se, že Brňáci toto vydrží. Já pocházím z Jesenicka a kdybych šla po Brně a slyšela tam „Jo, to je pravda to jsou ti Jeseničáci“, otočila bych se a pěkně nadala. A to neplatí jen o Brňácí a Jeseničácích. Celkově nemám ráda, když se mluví lidech, kteří žijí v daném městě či části České republiky. Osobně vím, že se toto o Brňácích říká, ale v našem město to nezaznívá vůbec-alespoň já jsem to tady ještě v životě nezažila. Vůbec nevím, kde a odkud to vzniklo, ale kdo to vymyslel, je zřejmě pěkný blbec. Jak by se líbilo Vám ostatním, že někdo má proti vašemu obyvatelstvu ve vašem městě něco proti? (Nemyslím to teď urážkou, ale jen se ptám. Mně by se to teda nelíbilo vůbec)…

kvikal

máte smůlu – na toto „forum“ chodí spíše lidé co mají mozek a tyhle předsudky tolik nemají (nebo aspoň doufám)… já Brno zbožňuju – možná proto že jsem tam vyrůstala a vzpomínka na ovocné trhy mě hřeje u srdce, nebo proto, že je mi milejší než Praha a přitom tam je skoro stejně možností. Samozřejmě, že to též záleží na tom kde žijete. Pokud pořád kolem sebe slyšíte „css Brňáci“ tak je jasné, že ani vy s nimi nebudete mít kladný vztah.

panenka

I když z BRNA nepocházím nevidím důvod proč bych je neměla mít ráda.Mám v Brně dost přátel a musím s vámi nesouhlasit.Jestli o Brnu kolují nějaké historky tak to nevím, protože zatím jsem žádné historky neslyšela.

romik01

Dobrý večer všem.
Bydlím od narození v Brně a jsem za to rád.Podle mě souhlasit s nečím jen kvůli doslechu je hloupost.Stejně jako jít jak ovce za názorem většiny lidí z okruhu.V každém městě potkáte lidi ,kteří vám budou sympatičtí a zase opačně.

kupkina

Milovala jsem Brňáka. Říkal mi „kocóre“ a strašně mě to rajcovalo. Vřele doporučuju.

kosna

Ja jsem z ostravy a brnaky mam rad ale nesnasim prazaky to jsou samy podvodnici

vecernice

Mě je jedno od kud kdo je,hlavně atˇ se chová normálně a ne jak dobytek.

Michal

Mě nezajímá odkud člověk je,ale jaký je.

ReHu

Mně je jedno, odkud kdo je, záleží na tom, jak se chová.
A v Brně mám pár známých a je to OK 🙂.

ten který je

Jsem z Prahy a jestli je někdo z Brna je mi úplně jedno.
TO Hanbáč : Nejste náhodou fotbalový fanoušek který vyhledá bitku jen proto že je někdo z jiné vesnice či města?Takové lidi opravdu nemusím.

Sandy

No páni…to jste mě tedy překvapil. Zrovna o VÁS jsem si myslela, že jste rozumný a chytrý člověk, který má na většinu věci dobrý názor. Tak proč ty předsudky?

Pirate_of_D1

Nemám rád Brno ani Brňáky. Jsem z Brna. Je to škoda, ochuzuji se o tuhle rodinu.

Zdroj: http://www.pa­noramio.com/pho­to/8133258

hambac

Nejsi ty náhodou kolektivní Pražák? To je totiž jejich typické uvažování. Historicky zakořeněné a děděné z generaci na generaci.

anonym

Jediná klika,že existuje Jožin z bažin.