Avatar uživatele
GangstaHelper

Máte rádi / neradi Brno (Brňáky)?

Tímto dotazem nechci nikoho urazit, jen bych se rád dověděl, proč to tak je.

U nás doma, ale i kdekoli v kolektivu je-li nadhozeno toto téma, panuje takový názor, že Brno je špatné a Brňáky nemají ostatní obyvatelé ČR rádi (třeba když se řekne, že někdo něco pokazil, a pak že byl z Brna, tak se k tomu ještě dodá „No jo, Brňák.“).

Musím se přiznat, že s tím souhlasím i když ani nevím proč. Myslím si, že to musí mít nějaký hisorický základ a na mou generaci to přešlo ze starších generací.

Je to u Vás ve městě/vesnici stejné?

Proč Brňáky „nemáme moc rádi“? A čím to je?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Rico před 5092 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Troufnu si tipnout,že se pohybujete v kolektivu Pražáků nebo jím dokonce jste.To by mnohé vysvětlovalo.
V mém okolí nejsou moc oblíbení Pražáci.Brňáci nikomu nevadí.Takže názor,že ostatní obyvatelé ČR nemají rádi Brňáky je silně zavádějící a hlavně neopodstatněný.
Můj názor: je to jedno odkud jsme.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Vaše starosti na mou hlavu. Typická otázka hodná „velkého“ čecháčka.
Doplňuji:
Všechny zdraví jihočech.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kočíčí

Určitě každý má rád místo,kde se narodil,nebo se tam nenarodil a jen tam žije.Všude se najdou lidé dobří,ale taky špatní.Měj se pěkně zdraví kočičí z BRNA.

Zdroj: kočičí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Každý mívá svůj špatný den.Tobě dnešek teda nezávidím.A to jsem byl u zubaře.A užil si to.
Mimochodem – kde žiješ?
Mimochodem – souhlasit s něčím a nevědět proč......? !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

nechápu. Já naopak Brno a Brňáky mám rád moc, jejich srdečnost a pohodovost, strávil jsem mezi nimi na studiích nádherná léta. Nejste náhodou z Prahy? Tam panují všeobecně takové protibrněnské nálady, možná berou Brno jako konkurenta („moravská metropole“ vs. „česká metropole“ atd.) a nepřátelství je stejně tradiční jako nesmyslné asi tak jako mezi „horňáky“ a „dolňáky“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Moje maminka se narodila v Brně, chvíli v Brně žila aj. Já do Brna jezdívám moc ráda a toto město patří mezi mé oblíbené. Zní to možná divně, že takovéto město má někdo rád, ale já si stojím za svým názorem. Je to rodné město mé maminky a proto se tam rády spolu vracíme. Proti obyvatelstvu v Brně také nic nemám. Jsme ze stejného národa a měli bychom si spíše pomáhat než odsuzovat podle toho, v jakém městě kdo žije. Podle mě to není fér a když někdo řekne „No jo, Brňáci“, odsoudí velkou část našeho národa. U nás ve městě se toto vůbec neříká. Ale jestli to v nějaké části či městě v ČR zní den co den, divím se, že Brňáci toto vydrží. Já pocházím z Jesenicka a kdybych šla po Brně a slyšela tam „Jo, to je pravda to jsou ti Jeseničáci“, otočila bych se a pěkně nadala. A to neplatí jen o Brňácí a Jeseničácích. Celkově nemám ráda, když se mluví lidech, kteří žijí v daném městě či části České republiky. Osobně vím, že se toto o Brňácích říká, ale v našem město to nezaznívá vůbec-alespoň já jsem to tady ještě v životě nezažila. Vůbec nevím, kde a odkud to vzniklo, ale kdo to vymyslel, je zřejmě pěkný blbec. Jak by se líbilo Vám ostatním, že někdo má proti vašemu obyvatelstvu ve vašem městě něco proti? (Nemyslím to teď urážkou, ale jen se ptám. Mně by se to teda nelíbilo vůbec)…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kvikal

máte smůlu – na toto „forum“ chodí spíše lidé co mají mozek a tyhle předsudky tolik nemají (nebo aspoň doufám)… já Brno zbožňuju – možná proto že jsem tam vyrůstala a vzpomínka na ovocné trhy mě hřeje u srdce, nebo proto, že je mi milejší než Praha a přitom tam je skoro stejně možností. Samozřejmě, že to též záleží na tom kde žijete. Pokud pořád kolem sebe slyšíte „css Brňáci“ tak je jasné, že ani vy s nimi nebudete mít kladný vztah.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

I když z BRNA nepocházím nevidím důvod proč bych je neměla mít ráda.Mám v Brně dost přátel a musím s vámi nesouhlasit.Jestli o Brnu kolují nějaké historky tak to nevím, protože zatím jsem žádné historky neslyšela.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
romik01

Dobrý večer všem.
Bydlím od narození v Brně a jsem za to rád.Podle mě souhlasit s nečím jen kvůli doslechu je hloupost.Stejně jako jít jak ovce za názorem většiny lidí z okruhu.V každém městě potkáte lidi ,kteří vám budou sympatičtí a zase opačně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kupkina

Milovala jsem Brňáka. Říkal mi „kocóre“ a strašně mě to rajcovalo. Vřele doporučuju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kosna

Ja jsem z ostravy a brnaky mam rad ale nesnasim prazaky to jsou samy podvodnici

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Mě je jedno od kud kdo je,hlavně atˇ se chová normálně a ne jak dobytek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Mě nezajímá odkud člověk je,ale jaký je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Mně je jedno, odkud kdo je, záleží na tom, jak se chová.
A v Brně mám pár známých a je to OK 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Jsem z Prahy a jestli je někdo z Brna je mi úplně jedno.
TO Hanbáč : Nejste náhodou fotbalový fanoušek který vyhledá bitku jen proto že je někdo z jiné vesnice či města?Takové lidi opravdu nemusím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sandy

No páni…to jste mě tedy překvapil. Zrovna o VÁS jsem si myslela, že jste rozumný a chytrý člověk, který má na většinu věci dobrý názor. Tak proč ty předsudky?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pirate_of_D1

Nemám rád Brno ani Brňáky. Jsem z Brna. Je to škoda, ochuzuji se o tuhle rodinu.

Zdroj: http://www.pa­noramio.com/pho­to/8133258

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hambac

Nejsi ty náhodou kolektivní Pražák? To je totiž jejich typické uvažování. Historicky zakořeněné a děděné z generaci na generaci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Jediná klika,že existuje Jožin z bažin.

před 5092 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek