Salio

Máte rádi Němce?

Já nevím,ale prostě nemohu Němcům odpárat jejich temnou minulost.Myslím si,že to mínění,že je to mrzí,je laciné a jim je to úplně jedno a stále se cítí nadřazeně,jaký je váš názor?

Nejlepší odpověď
MrGandy

Ano, nevidím v tom žádný problém.

Ano, Němečtí vojáci dělali špatné věci, ale bylo dost Němců, kteří žili u hranic v českých vesnicích… po válce se chovali spíš češi špatně k nevinným Němcům..- nechávali je kopat si vlastní hrob apod.

Podívejte se na film:
Habrmanův Mlým a na nový film Lidice.

Kdo má že tu temnou minulost? Němci? Ne, tu nemají všichni Němci, ale pouze příslušné orgány. V tomdle vidím pouze nesnášenlivost jednotlivých lidí …

Myslíš, že se „obyčejným“ Němcům líbí co se stalo? Samozřejmě, že ne.

Další odpovědi
chudst

Ano mam a rad bych, abyste s nimi stravila nejaky cas – zil jsem s nimi mesic v Heidelbergu a i jinde a stykam se s nimi porad. Jsou to naprosto normalni lide, jako my. Zadni nadrazeni. Jo, ze je mozna par vyjimek – ano, to je vsude. Casto se Nemci na vyletech chovaji jak dobytek – vsude musi byt prvni. Ale rozhodne to neplati o vsech, jsou to spis proste nekteri, ktere je nejvice videt. Nemce mam rad, jsou nam podobni vic nez si myslite, mame spolecnou kulturu, apod. Navic miluju nemcinu jako jazyk – ale to uz je jen vylozene muj pocit; je spravne rizny a na rozdil od anglictiny dba gramaticky a spravnost – vyjadruje se jasne a bez nejakych extra opisu. A vy byste se mohla zamyslet nad sebou: z ceho soudite, ze je to lacine? A je spravne, ze vy jim nemuzete odpustit jejich minulost, kdyz se to stalo pred vice nez pulstoletim?

ten který je

No jedno jim to rozhodně není a takové paušalizování nedělá nikdy dobrotu.Když se podíváme do minulosti,tak s nimi máme mnoho společného a myslím si že každý z nás má nějaké ty germánské předky.Oni se nechovají nadřazeně jen někteří Němci ale také někteří občané Francie,USA,Ruska atd.Ne opravdu nejde paušalizovat.

Toruk

Já myslím, že se s temnou minulostí vypořádali dobře a že si projevy ultranacionalismu hlídají.
A že jsou to suchaři, Quentosi? No ano, ale to my Češi jsme taky. S temnou minulostí jsme se sami zcela nevypořádali (komunismus, udavačství, zlodějina…) Tak myslím, že je nemusíme pomlouvat. Ale osobně je moc neznám, tak projevy povýšenosti nedokážu objektivně posoudit.

quentos

souhlasím s Vámi. Navíc je nemusím ani povahově – je to národ sucharů a kýčařů, žádný smysl pro humor, příšerný vkus a ta jejich řeč se taky nedá poslouchat. Já se ji naučil jen proto, že jsem tehdy neměl na výběr – druhý jazyk jsme museli a francouzština se na zdejším gymnáziu začala učit až později.
Mám nevlastní babičku poloviční Němku a u ní se člověk cítí nesvůj, jak je tam všechno strojené, měšťácké a kýčovité.

arygnoc

ne

barnajka

Jak pořád vyčítáme národům chyby a zločiny jejich předků, to nikam nevede – ať už jde o Německo, Rusko,..

Netvrdím, že se má na minulost zapomenout…a vím (a chápu), že i odpustit je těžký: vyžaduje to „velikost ducha“ a taky jistý nadhled, který získáte až s odstupem doby. Ale jak můžu nenávidět třeba dnešní německou mládež, když ta s tím nemá nic společnýho a o dějinách svýho národa ví kolikrát míň než my, zasvěcenější „sousedi“?!

Když trochu odbočím od toho Německa – podobná situace a nevraživost je mezi Arménií a Tureckem. Za 1.světové války Turci provedli na arménský lid genocidu – dodnes to ale popírají a argumentují tím, že to oni byli ti chudáci a že i na jejich straně byly tisíce nevinných obětí. Turecko dodnes svoje zločiny oficiálně neuznalo a Arméni tím dost trpí.
Já mám několik kamarádů Turků – a jednoho kamaráda s arménským původem. Situace na zabití, fakt :)) Když se jeden o druhým dozvěděli, dělali na mě tlaky a podstrkovali mi svoje „pravdy“. Já se snažila udělat si na věc vlastní nezaujatý názor – a postavila jsem se na stranu Arménie: myslím, že nebylo moc co řešit.

Dost jsem pak o tom mluvila s kamarády z obou stran, hodně mě zajímalo hlavně hledisko Arménie. Vždycky jsem totiž měla zato, že dnešní Arméni nevolají po pomstě, ale opravdu jen chtějí, aby se Turci ke své temné minulosti postavili čelem a přiznali ji. Dokud se tak nestane, Arménie nemůže tuto smutnou kapitolu dějin uzavřít a zkusit začít psát novou. Ta stará bolest pořád visí ve vzduchu, je to jako otevřená rána.
Tak jsem si aspoň myslela, že to je…

Letos od arménské genocidy uběhlo 96 let. Na internetu jsem sledovala kvanta diskuzí – a překvapilo mě, že se najde hodně Arménů razících heslo :„oko za oko, zub za zub“. Některý příspěvky byly fakt drsný – lidi tam líčili, co by nejradši všem Turkům provedli..a mě doslova běhal mráz po zádech, jaký zvrácený krutosti je člověk schopný druhýmu člověku udělat :(

Dlouho mi to nedalo spát, tak jsem se zeptala toho kamaráda – Arména, jak to teda vlastně je: CO chce dnešní Arménie? Pomstu – nebo omluvu, respekt a uznání?!
Odpověděl mi, že mám pravdu: že Arménie je opravdu rozdělená na dva tábory: jeden nebude mít klid, dokud Turecko svoje zločiny nepřizná…a ten druhý tábor nebude mít klid, dokud Turci za svoje zločiny nezaplatí vlastní krví. Tito jedinci jsou prý ale v menšině. Díkybohu! Protože pomsta nikdy nic nevyřeší.

A ještě zpátky k tomu Německu – nevím, jak se ke své temné minulosti staví Němci obecně, věřím ale, že většina z nich na svoje „velikány“ pyšná není. Nadřazeně se možná cítí, to jo – ale viděla bych v tom spíš ekonomický důvody. Německo je jedna z nejvyspělejších zemí, má tak trošku právo „mít nos nahoru“. Ale ekonomická vyspělost je asi tak to jediný, na co můžou být pyšní – německý jazyk je hnus, německý filmy jsou hnus (vesměs)..a mezi náma: Němky taky nejsou nic moc :))

Vzpomněla jsem si ještě na něco – už jsem to tu na Odpovědích zmiňovala, ale dám sem ten odkaz znovu. Je to písnička od NĚMECKÉ kapely Alphaville, jmenuje se „Scum of the Earth“. Poslouchejte tu písničku, vnímejte text – je to celkem síla… a myslím, že tahle „síla“ vyjadřuje postoj většiny dnešních (řadových) Němců.

Text:
You should be killed
You should be wiped out from the face of the world
There's no excuse for the likes of you
And no one will cry for a worm like you
You're a stain on the face of the nation
And like your mother I curse the day of your birth
You're the scum of the earth, the scum of the earth
And I cry – but not for you..
Why do you scream at me
Why are you trying to explain what can't be explained
If it's not your will – your will to kill
And why are you praising those heroes
When you're not a hero at all
You're the scum of the earth, the scum of the earth
And I cry – but not for you…

http://www.you­tube.com/watch?v=i­OiSR72fJ9I

anonym

Barnajko , napsala jste to moc krasne. Sama si to myslim take tak , ale nikdy bych to neumela tak napsat.
V Nemecku mame zase my povest , ze jsme narod zlodeju , podvodniku a ze smrdime. ! Ale rika to minimalne Nemcu. Ale to se nam take nlibi. Natoz , kdyz by nekdo vycital nove generaci co delali jejich predci pred vice jak 60 lety. !
A v Nemecku – s nemci se zasmeju uplne stejne jako v Cechach. Mam je hodne rada . Ale je mi jedno jake kdo je narodnosti , minulost nici neresim. Resim cloveka jako takoveho. -iv-

anonym

Toto je natolik závažná otázka, že jste ji mohla nechat otevřenou jako ostatní, tj. cca 1 den, a ne ji uzavírat po 20 min.

barnajka

Souhlasím ;)