Máte ponětí, kolik škodlivin se dostane do ovzduší při ohňostrojích ?!

Odpovědi
zjentek

ano, máme ponětí- opravdu hóóódně ..a jaký ohňostroj myslíš? Ten v Sydney nebo ten v Chicago? Já ohromnou sílu ohňostrojů zažil, ale ne tady, ono je to hodně o městských rozpočtech a proto je potřeba to jet poznat jinam. K otázce- ono vůbec všechno, co člověkovi nějakým způsobem ovlivní smyslový požitek, zemi negativně poškodí, dle mého je to nonsense ..což je paradox- nesmysl ovlivňující smysly :o

fcoop

Co si myslíte o názorech některých ekologů, kteří proti ohňostrojům protestují, protože podle nich zatěžují životní prostředí?

Jejich stanoviska jsou podle mne často přehnaná. Ohňostroj je několikaminutová záležitost a koncentrace spálených látek a dýmu je mizivá. Dělají se ohňostroje i ve Švýcarsku na čistých jezerech a neškodí jim to. Po ohňostrojích zůstává nějaké procento spálených zplodin a chemických látek. Jejich množství je ale naprosto mizivé v porovnání s tím, kolik škodlivin do ovzduší vypustí doprava či průmyslová výroba. Navíc každá věc v životě má i svou odvrácenou stránku. A pokud chce být někdo negativní, to špatné si vždy najde.

http://brnensky­.denik.cz/roz­hovor/ohnostruj­ce-tydny-priprav-vyvrcholi-v-nekolika-min.html?reak­ce=link&id=1018488

mosoj

Raději je třeba se zamyslet jak poškozuje ovzduší automobilová a letecká doprava . Námitky ekologů jsou tam, kde je v místě ohňostroje nějaká koncentrace živočichů či ptáků a tam se již ohňostroje nekonají.
Takže můj smyslový požitek ovlivňuje vůně lesa, že by to ale nějak poškozovalo Zemi nebo zemi ?
Doplňuji:
Ponětí určitě mám.

Hamon

2,5 hf/m3 (hf = hafo). Ale jsou na světě i horší věci.

Lamalam

Z hlediska globálního znečišťování planety se jedná o zcela nepodstatný problém. Jedna čínská továrna toho za hodinu vyprodukuje víc, než všechny ohňostroje světa.

Kelt

Ohňostroj hoří několik sekund, oheň při spalování nečistot trvá mnohem déle. Já bych nikdy rachejtle neodpaloval, ale ne kvůli ochraně ovzduší. Tipl bych si, že po zapálení ohňostroje v okolí lepší vzduch než když tam nějaký člověk vykouří cigaretu.