Avatar uživatele
anonym

Máte ponětí, kolik škodlivin se dostane do ovzduší při ohňostrojích ?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Nazdar Bazar před 3768 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

ano, máme ponětí- opravdu hóóódně ..a jaký ohňostroj myslíš? Ten v Sydney nebo ten v Chicago? Já ohromnou sílu ohňostrojů zažil, ale ne tady, ono je to hodně o městských rozpočtech a proto je potřeba to jet poznat jinam. K otázce- ono vůbec všechno, co člověkovi nějakým způsobem ovlivní smyslový požitek, zemi negativně poškodí, dle mého je to nonsense ..což je paradox- nesmysl ovlivňující smysly :o

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fcoop

Co si myslíte o názorech některých ekologů, kteří proti ohňostrojům protestují, protože podle nich zatěžují životní prostředí?

Jejich stanoviska jsou podle mne často přehnaná. Ohňostroj je několikaminutová záležitost a koncentrace spálených látek a dýmu je mizivá. Dělají se ohňostroje i ve Švýcarsku na čistých jezerech a neškodí jim to. Po ohňostrojích zůstává nějaké procento spálených zplodin a chemických látek. Jejich množství je ale naprosto mizivé v porovnání s tím, kolik škodlivin do ovzduší vypustí doprava či průmyslová výroba. Navíc každá věc v životě má i svou odvrácenou stránku. A pokud chce být někdo negativní, to špatné si vždy najde.

http://brnensky­.denik.cz/roz­hovor/ohnostruj­ce-tydny-priprav-vyvrcholi-v-nekolika-min.html?reak­ce=link&id=1018488

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Raději je třeba se zamyslet jak poškozuje ovzduší automobilová a letecká doprava . Námitky ekologů jsou tam, kde je v místě ohňostroje nějaká koncentrace živočichů či ptáků a tam se již ohňostroje nekonají.
Takže můj smyslový požitek ovlivňuje vůně lesa, že by to ale nějak poškozovalo Zemi nebo zemi ?
Doplňuji:
Ponětí určitě mám.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hamon

2,5 hf/m3 (hf = hafo). Ale jsou na světě i horší věci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Z hlediska globálního znečišťování planety se jedná o zcela nepodstatný problém. Jedna čínská továrna toho za hodinu vyprodukuje víc, než všechny ohňostroje světa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Ohňostroj hoří několik sekund, oheň při spalování nečistot trvá mnohem déle. Já bych nikdy rachejtle neodpaloval, ale ne kvůli ochraně ovzduší. Tipl bych si, že po zapálení ohňostroje v okolí lepší vzduch než když tam nějaký člověk vykouří cigaretu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek