Mirdas

Máte osobní zkušenosti s Graviolou ?

Anona ostnitá, tedy Graviola.
Kde u nás sehnat ?
Co z ní a jak požívat ( příprava ) a podobně ?
Doplňuji:

Dá se užívat i jako klasické koření ?
Například rozdrcené listy do omáček, polévky, salátů … ?
_

Nejlepší odpověď
gecco

Bohužel – u nás jsem ji snad ještě ani neviděl (myslím čerstvé plody – na nějaké ´zázračné lektvary´ nejsem).
No – bohužel – jedl jsem ji, prý zralou – a nijak zvlášť mne nezujala (na tržnicích byly pro mne mnohem zajímavější plody – citrusy, mango, papája…).
😉

Další odpovědi
anonym

Říká se o ní,že je prevence proti trakovině,ale moc tomu nevěřím.
Pro léčebné účely se používaly téměř všechny části stromu – kůra, listy, kořeny, plody i semena. V současnosti je graviola předmětem zájmu vědců. Obsahuje totiž látky, které jsou označované jako annocenové acetogeniny, jejichž účinky vědci zkoumají.
Osobní zkušenosti nemám:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­nona_ostnit%C3%A1

dědapetr

Odvar z listů (cenný antioxidant) působí proti novotvarům, ničí rakovinové buňky a eliminuje z organizmu volné radikály, zdroj mnoha chorob. Listy Annona Muricata mají také účinky imunostimulační, tonizující, uklidňující, působí proti bolesti, křečím, epilepsii a diabetes. Snižují krevní tlak, vyrovnávají zrychlený tep, podporují potírání plísní, virů (HIV, Herpes simplex), a bakterií. Příznivě působí i na trávící trakt, stimulují trávící procesy,regulují hladinu cholesterolu. Výrazně zpomalují stárnutí buněk organizmu a zvyšují jeho vitalitu. Používá se je i proti malárii a horečkám.
http://www.zdra­vizperu.cz/ano­na-graviola
možno zakoupit:https://www.go­ogle.cz/?gfe_rd=­cr&ei=zVAyVaX­RO-Ok8we994GgBw&­gws_rd=ssl#q=gra­viola&tbm=shop
Doplňuji:
Nesmí se užívat s léky na tlak a na srdce.Užíván jednu kapsli denně.

dědapetr

Ne nedá se přidávat do jídla,není jako klasické koření.