LuciLáska

Máte někdo zkušenosti s oborem veřejnosprávním na střední škole? A kde?

jsem v 9. třídě a chtěla bych na veřejnosprávní střední školu, jen nevím jaká škola mě dobře připraví na VŠ. Poradíte mi prosím někdo? Uvažuji o oboru právní a diplomatické služby, je to dobré? (v Praze 5).

Veřejnosprávní škola neexistuje , ale střední škola, na níž se otevírá tento obor.

Odpovědi
Aura

Pokud už teď víš, že v budoucnu půjdeš na VŠ, tak moc nezáleží, na kterou SŠ půjdeš. Teď je spíš hlavní, aby tě bavila a zvládl/a jsi maturitu. Stačí, že ji budeš mít úspěšně dokončenou. Vyber si obor, který je ti blízký.
Je časté, že lidi nepracují ve stejném oboru, který studovali. Ještě častější je, že jdou na zcela jinak zaměřenou VŠ, než jak byla zaměřena jejich SŠ.
Obecně platí, že SŠ, která je považována za přípravu na VŠ, je gymnázium.

elkon

Dobré to asi je, ale uplatnění nebude tak široké. Právníků je nadbytek a do diplomatických služeb se jen tak někdo nedostane.