ksjenfjnnnft

Poradíte, zda zůstat na škole, nebo přestoupit na jiný obor? Nerozumím si se spolužáky. Více v popisu.

Jsem na intru týden, s holkama z pokoje si moc nerozumím. Už jen když pomyslím, že budu muset jet na intr, ženou se mi slzy do očí, jak je to tam hrozný a nebaví mě to. Ve škole lidi moc nemusím, jsou dost namyšlení. Rodičům jsem zatím nic neřekla, jelikož jsem na intr dost chtěla, ale měla jsem o tom jiné představy a teď se jim to bojím říct. Nevím, jestli přestoupit co nejdřív, nebo jestli tam zůstat a počkat, jaký to bude. Kdybych přestoupila šla bych na technické lyceum, a kdyby mě nebavilo lycko, tak jsem aspoň doma s rodiči.(momen­tálně jsem na veřejnosprávní činnosti, obor by mě možná bavil, ale nejsem tam šťastná), jenže mi nejde moc fyzika, ale zase tam chodí kamarád, takže bych byla s někým, koho znám, a jak jsem zjistila, tak to by pro mě bylo vhodný. Nebo je možnost OA, tam se mi zas moc nechce. Nevím, co mám dělat…

Přestoupit, nebo zůstat?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky

Nejlepší odpověď
Edison

V životě bude hůř. Nauč se s ostatními vycházet a najít si na jejich společnosti to pozitivní. Toto je skvělá příležitost. Vem si, že prakticky celý život se budeš MUSET stýkat s lidmi, které nemusíš na místech, která nemusíš. Škola neučí jen učivo, ale i schopnost fungování v kolektivu.

Dodatek: Uvědom si, že odejdeš odtud, přijdeš jinam, kde už budou nějaké ty vztahy vybodované. Přijdeš… a jaká myslíš, že bude situace? Osobně jsem přesvědčen, že lepší být nemůže. Jedině horší… Budeš cizák, přivandrovalec… a tak se k Tobě budou ostatní také chovat.

Další odpovědi
Mp2

Edison ma sice pravdu, ale jen obecně..

Prostě v živote narazíš.na ruzny lidi.. To ano..
Jenže TY nemůžeš byt ve stresu a cely týden se téšit na to, až pojedeš domů a mit negativní myšlenky na to, že jen pojedeš na intr..

Musíš mít klid a řešit jiné problemy..
To, že budeš ve stresu a nervech tě hodně změní…

Já jsem 2 roky mel problemy doma i v práci..
Z domova jsem utikal do práce.. A z práce zase domů..
Opravdu jiná možnost nebyla..
Jedině vypadnout, najít si praci s ubytováním a vykašlat e na všechny.. Jenže jsem si vždycky řekl „jenomže na jaký lidi tam narazím…“ Třeba bych taky bydlel na byté se 4ma ukrajincema .. O.o

Seš mladá.. Potřebuješ v klidu dodélat §kolu… Potom se můžeš rozlítnout a najít si práci v klidným prostředí… Třeba ani to nevyjde napoprvé… Ale máš možnosti výběru . Stejně jako teď.

Jedine, co ti muzu říct je, že v prváku vyhodej ze školy nejvíc lidi… Další ve druháku… A ten zbytek uz tam zjstane do konce…

Takže se určite podívej po jiné škole nebo intru. …
Ale mysli na to, že tyhle holky už tam v listopadu být nemusí…
Během prvaku můžeš přejit kamkoliv.. Nic to neznamená,.. Jen to neuspéchej

A pokud ty teď přejdeš na jiny obor nebo školu, ovlivni ti to zbytek života..

Kelt

Poznej sebe a změníš svůj život. Pro něco ses rozhodla a měla bys za tím jít. Nedívej se na okolnosti tak, že ti někdo dává do cesty překážky a háže klacky pod nohy, ale ber to jako příležitost, že běžíš překážkový závod a dobrým odrazem , rozhodnutím před překážkou postupuješ dopředu k cíli.

annas

Je pravda, že týden je relativně krátká doba na dokonalé poznání. Záleží na tom, proč si se vzájemně inerozumíte.

Každá jste přišla z jiného prostředí, máte jiné zvyky atd. Zkuste se nad tím zamyslet,. proč to tak je.

Přece přijímat odlišnosti je základem soužití. Pokud by to bylo opravdu neúnosné, pak se obraťte třeba na vychovatele,. můžete vyřešit společně.

Přestup

  1. Nevíte, zda na jiné škole mají místo,. ředitel vás nemusí přijat. Jaké uvedete důvody, že po tak krátké době chcete změnit obor?
  2. Pokud by vám ředitel přestup schválil, víte,. jaké to bude na jiné škole? To, že znáte jednoho kamaráda, ještě nic neznamená. Všude jsou lidé, ne vždy jste si navzájem sympatičtí.

3. Uvědomte si, že se budete i v dalším životě pohybovat mezi lidmi. Ne všichni vám budou vyhovovat, nebo naopak. Stejně jako teď ve škole.

Vždy je důležité, abyste byla sama sebou, upřímná,, spravedlivá. Každý je přece jedinečný, nemůže každému vyhovět, ale snažit se udělat to, aby vztahy fungovaly.

Opakuji, zkuste se zamyslet, vyříkat si to. Ne vždy si můžeme vybrat jen ty lidi, kteří jsou naladěni na stejnou notu. Váš odchod možná problém částečně vyřeší,, ale situace se může opakovat.

Zkuste si to znova promyslet, pohovořit s rodiči. Ne vždy je správné utíkat před problémem. ale lepší je řešit ho.

Neplatí někdy staré moudro – nechval dne před večerem.? Netušíte, , co se může stát, zda na druhé škole to bude lepší.

elkon

Život není peříčko, možná jsi zatím v životě byla v bavlnce a hned první zkušenost s realitou tě zbořila. Přemýšlej, jestli chyba není taky v tobě.

ivzez

Jsi pooprvé delší dobu z domova, bez rodičů, je to pro tebe nové a těžké.
K tomu přestup ze ZŠ na SŠ, zvykat si na nové spolužáky, vyučující, větší
nároky na žáky, …

Já bych tomu ještě dla šanci. Tu školu sis vybrala proto, že tě něčím lákala,
zatím jsi ještě nemohla poznat, co všechno tvůj obor obnáší.

Zatím neznáš ani ty dívky, za pár týdnů mezi nimi můžeš najít nové kamarádky.
Interneát – přestože je v něm o tebe postaráno – tě naučí určité samostatnosti, ověříš si, co všechno sama dokážeš a naučíš se být odpovědná sama za sebe. → To podle mne není k zahození.

Překážky bychom měli zdolávat, překonávat, nikoliv před nimi utíkat.

A co když po přestupu na novou školu zjistíš, že se ti ta první
přece jen zamlouvala víc?
____

Jestli se rozhodneš pro přestup, pak tak učiň co nejdříve, dokud
na nové škole neprobrali moc učiva, abys nemusela moc dohánět.

Postup:

1)
Dohodnout se s rodiči, společně s nimi se obrátit na ředitele
nové školy se žádostí o povolení přestupu

2)
Pokud ředitel přestup schválí, postupovat podle jeho pokynů

3)
Řediteli „staré“ školy stačí přestup oznámit až po schválení