Andrejkawr

Máte někdo zkušenosti s poruchou OCD?

Obsedantně kompulzivní porucha. Člověka, který trpí touto poruchou, trápí nepříjemné myšlenky. Úlevu od nich nalézá tak, že se neustále ujišťuje a opakovaně provádí nějakou činnost.

Je mi 14 let a už pár měsíců mě trápí příznaky k této poruše.
Bylo období, kdy méně a období, kdy to bylo opravdu na hraně. Říkám si, že tomu dám ještě čas a ono mě to přejde. Bojím se, že je to opravdu něco, s čím bych se měla obrátit na psychiatra. Nebo myslíte, že pod silou své vůle tomu lze předejít?

Nejlepší odpověď
gecco

Konzultací s psychiatrem rozhodně žádnou škodu neuděláš…
😉
A raději dříve, než později – vůle, jakkoli silná, nemá vůči psychické poruše žádnou šanci…

Další odpovědi
Kepler

To není žádná porucha, určitě ne ve tvém věku. Tím si ve svém dospívání museli více, či méně, projít každý z nás. Síla vůle je slabý čaj. Nakonec vyjdeš vítězně!