klob1

Máte někdo zkušenost u svářečky Asist AEIW160-DC4 (dig. display) a zkušenost s hliníkem?

Sice máme už dost dlouho tak asi 15 let COčko Gude 155,upravené, že ocel svařuje suprově a i silné věci bezproblému a stále bez přestávky. Hliník jsme nezkoušeli, museli by jsme koupit Argon a drát. Zaujal nás tento Invertor, protože to COčko něco váží a do vyšších poloh konstrukcí, to již není. Tak to by železné sváry ve výšce řešil ten Invertor. Jenže, když zase občas někdy potřebujem ten hliník. Někdo říká, že hliník invertorem nesmysl a i to COčko není nic moc. COčko jedině cenově od 60tis na hliník prý.
V recenzích na tento Invertor je většinou, jen ta ocel, tam ta spokojenost je na plném, i s porovnáním dražších Inv. Tedy, jedinná vada je krátkých kabelů. Sice podobné Invertory jsou i u Choboly od nějakého jiného výrobce. No, nechceme už kupovat nic drahého zbytečně. A ten Asist byl rozumný snad. Bratr má za 5tis Invertor a také to není sláva, hliník nezkoušel, a kov jen někdy a to mu přitom radili, že je to dobrý Inv. z těch , co kolem měli.
Zkouším stále pročítat svářecké debaty, rady, ale nic chytřejšího tam není.
Všem děkuji.

Odpovědi
mosoj

Hliník jedině v inertu. Invertor neinvertor. Nestačí ani plněný drát.