Renata1605

Máte někdo zkušenost s léčbou zažívacích potíží přípravky z Aloe Vera?

Pokud ano, tak konkrétně s jakými a jak dlouho jste musel/a užívat, aby potíže ustoupily. Děkuji.
Doplňuji:
Zažívací potíže = nadýmání a plynatost skoro po každém jídle :O(( a nemusí být smažené, těžké, prostě jakékoli…

Nejlepší odpověď
pusinka50

Zkuste definovat pojem zažívací potíže, je to dost široký pojem

Další odpovědi
hanny 2

Aloe působí velmi blahodárně/mimo jiné/ na onemocnění trávicí soustavy/pálení žáhy,nadýmání,zác­pa/,zklidňuje sliznice trávicího traktu,pomáhá zmírňovat a hojit záněty i žaludeční vředy.Mám zkušenost s ALOE STAR /www.starlife.cz/. Ale je důležité využívat 3–6balení,to už poznáte sama,kdy se vám uleví.

dědapetr

Doporučuji návštěvu lékaře můžou to být vážnější příčiny.zázvor
dávkování: 100 mg výtažku dvakrát až třikrát denně
doporučení: výtažek standardizovaný na obsah gingerolů

máta peprná
dávkování: jedna až dvě tobolky dvakrát až třikrát denně; můžete střídat s pitím čaje – dva až tři šálky denně
doporučení: tobolky o obsahu 0,2 ml oleje

artyčok
dávkování: 500 ml výtažku třikrát denně
doporučení: výtažek standardizovaný na obsah 15 procent cynarinu

probiotika
dávkování: dvě tobolky třikrát denně nalačno nebo denně 2 až 3 pohárky biojogurtu
doporučení: vyberte si kulturu acidofila nebo bifida, popřípadě směs obou

FOS
dávkování: 2000 mg dvakrát denně
doporučení: používejte v kombinaci s probiotiky

aktivní uhlí
dávkování: 500 mg po každém jídle a každé 2 hodiny podle potřeby
doporučení: nepřekračujte dávku 4000 mg denně

CO JEŠTĚ MŮŽETE DĚLAT, KDYŽ MÁTE PLYNATOST
Nepijte nápoje sycené CO2 – tedy žádné perlivé nápoje.
Důkladně žvýkejte, větší kousky potravy způsobují při průchodu tlustým střevem plynatost, nejsou-li důkladně stráveny.
Jezte pomalu; při chvatném jídle spolykáte větší množství vzduchu.
Luštěniny, hlavně fazole a hrách, před vařením dlouho namáčejte, odstraníte tím některé nestravitelné cukry. Vodu, v níž se luštěniny namáčely, vylijte a vařte je v čisté vodě.

Zdroj: http://nemoci­.abecedazdravi­.cz/plynatost

pusinka50

Aloe Vera je dobrá, ale spíš na kvasinkovou infekci, to byste měla hodně jiných i viditelných příznaků. Ale lékař Vám může udělat test pro Váš klid, najděte si příznaky Candidózy na netu na www.doktorka.cz. Já bych ale určitě bych začala Probiotiky. To jsou bakterie, které jsou u zdravého člověka přirozenou součástí trávicího traktu, ale když máte střevní problémy, nejspíš jich máte v těle hodně málo. Já je brala při zánětu tlustého střeva, od firmy Swiss, kupte je osobně v lékárně. Swiss Natural Sources obsahují vyváženou kombinaci laktobacilů (pro oblast tenkého střeva) a bifidobakterií (pro oblast tlustého střeva). Obnovují střevní mikrofloru, pomáhají při zácpách, nadýmání a průjmech, zvyšují stravitelnost potravy a živin, posilují imunitní systém. Od Swissu obsahují 5 důležitých kmenů bakterií a 6 miliard probiotických bakterií. Jedno balení je dávka na měsíc a stojí něco kolem 140 Kč. Nebo můžete investovat o pár desítek korun víc a koupit si s 10 miliardami bakterií. Zkuste brát měsíc po 1 kapsli, když problémy neustoupí, zvyšte pak dávku na 2–3 kapsle denně,je třeba je brát 3 měsíce, pak pokračující dávkou 1 balení za měsíc či ob měsíc. Pak uvidíte, jak dalece se problémy zmenší nebo zcela vymizí. Anebo si kupte Lepicol. Ten je na všechny potíže se střevy. Balení 180 kapslí stojí cca 270 Kč, ale musíte užívat 8–10 kapslí 2× denně, což každý nezvládne, a zapít 200 ml vody. Myslím, že utrácení peněz za další přípravky je zatím zbytečné, zkuste ty probiotika, jsou fakt výborná.