dust8

Máte nějaké zkušenosti s kofeinovými tabletami? K čemu se dá jejich příchuť přirovnat?

Údajně to zní celkem dobře ne? Ale nejsou moc silné? 100 g by byly lepší podle mě.

Kofeinové tablety umožňují přesné a jednoduché dávkování, které oceníte zejména na cestách. Kofein v tabletách je farmaceutické kvality a dále již směs neobsahuje žádná barviva ani sladidla, to co kupujete je pouze kofein a pojivo, aby tableta držela při sobě. Každá tableta obsahuje 200mg kofeinu, ekvivalent cca 2–3 kávám.

Zdroj neudán kvůli reklamě.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… když už si člověk nedokáže udělat ani čas ani na kafe a při tom trochu vorazit, tak pak se nedivim, že to na těch silnicích tak vypadá …
… nic takovýho bych nikdy nezkoušel …

Další odpovědi
annas

Je pravda, že kdysi dávno jsem ikofeinové tablety vyzkoušela. Al nepamatuji se, jakl se nazvýaly a jak chutnaly. Mám, pocit, že mně zvyšovaly tlak.

Jak jsem několikrát psala, kofein na jedné strraně vzpruží, ale na druhé strraně zabraňuje vsstřebávání železa, hořčíku, ničí vitamíny B.

Navíc kofein překyseluje žaludek.

„Nápoje s obsahem kofeinu, tedy i káva zvyšují v žaludku tvorbu kyseliny chlorovodíkové, a tedy i kyselost žaludku. Žaludek je několik hodin po konzumaci kávy překyselený. Ve spojitosti se stresem a nevhodnou stravou se mohou zhoršit některé trávicí problémy, jako je zvýšená pohyblivost střev, pálení žáhy, nadýmání. Zhorší se i průběh žaludečních a dvanácterníkových vředů. Horší je, když kávu pijeme především na lačný žaludek, dochází k podráždění žaludku a následné bolesti.“ atd.

https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:zNPmD_i­Od3AJ:penzista­.net/zdravi/par-odpovedi-ke-kave-je-skutecnym-zivotabudicem/+&cd=1&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b-d

--
Únavu zahání zelený čaj, echinaccea a vitamín C, ženšen. Také pomáhá sstrava.

Ale je třeba zjistit příčinu únavy – pokud trvá dlouho,. měl byste navštívit lékaře.

Jde o zdraví, takže co vyhovuje jednomu,. nemusí prospívat druhému.

Klaproth

Pokud je pro tebe zásadní chuť tablet, tak doporučuju Lentilky. To si pošmákneš…

Kepler

Kofeinových přípravků je spousta, Většinou obsahují 200 mg kofeinu, což jsou asi 3 kávy. Menší dávka by neměla výrazný účinek. Já jsem kdysi vyzkoušel kofeinové želatinové tobolky, ty byly bez příchuti. Jiné výrobky mohou být ochucené (citrón, sladké aj.)

nyjono

Chutnají kávově.
Před pár lety, účinek nepocítěn.
Ale to je indivindy.Někdo po kafi nespí, já jo.

Hungalabunga

Hořký jak paralen, učinek rychlí, odvodnuje to silně (diuretikum)

mosoj

Piji čtyři kávy denně a energetický nápoj bez cukru od Lidla, který obsahuje kofein. Myslíš, že ještě potřebuji kofeinové tablety?

Mc Merkurion

@Klaproth: … na lentilky mi nešahej !!!

Klaproth

Já ti na ně nešahám, mám vlastní.