Avatar uživatele
dust8

Máte nějaké zkušenosti s kofeinovými tabletami? K čemu se dá jejich příchuť přirovnat?

Údajně to zní celkem dobře ne? Ale nejsou moc silné? 100 g by byly lepší podle mě.

Kofeinové tablety umožňují přesné a jednoduché dávkování, které oceníte zejména na cestách. Kofein v tabletách je farmaceutické kvality a dále již směs neobsahuje žádná barviva ani sladidla, to co kupujete je pouze kofein a pojivo, aby tableta držela při sobě. Každá tableta obsahuje 200mg kofeinu, ekvivalent cca 2–3 kávám.

Zdroj neudán kvůli reklamě.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Hungalabunga před 1828 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… když už si člověk nedokáže udělat ani čas ani na kafe a při tom trochu vorazit, tak pak se nedivim, že to na těch silnicích tak vypadá …
… nic takovýho bych nikdy nezkoušel …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Je pravda, že kdysi dávno jsem ikofeinové tablety vyzkoušela. Al nepamatuji se, jakl se nazvýaly a jak chutnaly. Mám, pocit, že mně zvyšovaly tlak.

Jak jsem několikrát psala, kofein na jedné strraně vzpruží, ale na druhé strraně zabraňuje vsstřebávání železa, hořčíku, ničí vitamíny B.

Navíc kofein překyseluje žaludek.

„Nápoje s obsahem kofeinu, tedy i káva zvyšují v žaludku tvorbu kyseliny chlorovodíkové, a tedy i kyselost žaludku. Žaludek je několik hodin po konzumaci kávy překyselený. Ve spojitosti se stresem a nevhodnou stravou se mohou zhoršit některé trávicí problémy, jako je zvýšená pohyblivost střev, pálení žáhy, nadýmání. Zhorší se i průběh žaludečních a dvanácterníkových vředů. Horší je, když kávu pijeme především na lačný žaludek, dochází k podráždění žaludku a následné bolesti.“ atd.

https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:zNPmD_i­Od3AJ:penzista­.net/zdravi/par-odpovedi-ke-kave-je-skutecnym-zivotabudicem/+&cd=1&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b-d

--
Únavu zahání zelený čaj, echinaccea a vitamín C, ženšen. Také pomáhá sstrava.

Ale je třeba zjistit příčinu únavy – pokud trvá dlouho,. měl byste navštívit lékaře.

Jde o zdraví, takže co vyhovuje jednomu,. nemusí prospívat druhému.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Pokud je pro tebe zásadní chuť tablet, tak doporučuju Lentilky. To si pošmákneš…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Kofeinových přípravků je spousta, Většinou obsahují 200 mg kofeinu, což jsou asi 3 kávy. Menší dávka by neměla výrazný účinek. Já jsem kdysi vyzkoušel kofeinové želatinové tobolky, ty byly bez příchuti. Jiné výrobky mohou být ochucené (citrón, sladké aj.)

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Chutnají kávově.
Před pár lety, účinek nepocítěn.
Ale to je indivindy.Někdo po kafi nespí, já jo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hungalabunga

Hořký jak paralen, učinek rychlí, odvodnuje to silně (diuretikum)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Piji čtyři kávy denně a energetický nápoj bez cukru od Lidla, který obsahuje kofein. Myslíš, že ještě potřebuji kofeinové tablety?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

@Klaproth: … na lentilky mi nešahej !!!

před 1828 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Klaproth

Já ti na ně nešahám, mám vlastní.

před 1828 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek