Avatar uživatele
dust8

Máte nějaké tajné místo, kam se občas chodíte zrelaxovat či jen na chvíli schovat před světem?

Máte to tam nějak zařízené či upravené? Berete si tam něco sebou?

Myslím, že takové místo brzy najdu a občas jej navštívím, abych si na chvíli úplně vypnul mozek nebo přišel na jiné myšlenky.

Upravil/a: annas

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Anikitos, Henry1660 před 1760 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Anikitos

Svou vlastní mysl – nemusím ani chodit daleko, stačí se jen chvíli soustředit a ‚jsem ve své mysli,‘ ve které jsem si vytvořil své útočiště. :)

Marcus Aurelius z „Hovorů k sobě:“
„Obyčejní lidé utíkají od světa do venkovských domů, ale vždy je v tvé moci stáhnout se do sebe sama. Vyhledej pro sebe toto útočiště: dokonale obnov a očisti svou duši.“ (to je spíš myšleno tak, aby se člověk uklidnil a uměl ovládat své myšlenky/pocity, ale já si ve své mysli vytvořil skutečné místo na zklidnění a relaxaci).

Pokud jde o skutečnější místa – tak můj dům a pár oblíbených (zapadlých) míst v přírodě.

Ale na ty nejlepší útočiště na pročištění hlavy bych neodpověděl „kde,“ ale spíš „u koho.“ Protože pokud jsi v té nejlepší společnosti (nejlépe jen s jednou osobou – tobě spřízněnou), tak je to to nejlepší možné místo pro tebe.

Upravil/a: Anikitos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Můj dům – můj hrad!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Mám takové místo. V lese, bez úprav a zařízení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

odpovedi.cz
človek tu prestane myslieť na svoje problémy a diví sa, čo riešia iní.
To skutočne tajné miesto, tú moju duševnú a relaxačnú „trucovňu“, mám… hľa, kdesi tam! Nie, nie! Keby som to prezradila už by to nebolo tajné miesto.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Posezení a dobití energie na velkém kameni /kdysi základ pro žentour/ pod třemi ořešáky u nás na chalupě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Podobný místa se tudy objěví, kudy šlápnu.

„Myslím, že takové místo brzy najdu a občas jej navštívím, abych si na chvíli úplně vypnul mozek nebo přišel na jiné myšlenky.“ …Stav se za mnou, to ti ÚPLNĚ VYPNE MOZEK!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Dudu, opatrně, bacha na hemeroidy!

před 1759 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Díky – tvoje péče mě až dojímá. Chystáme se na chalupě s vnuky týden pobýt tak věz, že si i na Tebe možná vzpomenu.

před 1759 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Hlavně si na mě vzpomeneš, aš obdržíš hemerojda z věčnýho sezení na studeným a buď v klidu- dojat nebudeš!

před 1759 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

Chlapče co se s tebou děje? Nedávno tě trápil úraz kroupou do hlavy, nyní zase nemoc v pr.eli. Nahoď raději lepší téma.

před 1759 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek