Avatar uživatele
quentos

Máte nějaké oblíbené místo v Polsku? Co by si turista v této zemi neměl nechat ujít?

Mezi svátky jsem již počtvrté navštívil Polsko (jelikož bydlím blízko česko-polských hranic, nepočítám příležitosti, kdy jsem, např. na houbách, zabloudil pár kroků za hranice víceméně omylem); každá z těchto mých čtyř návštěv směřovala do jiné oblasti. Gory Stolowe, Varšava, Sopot (letovisko u Baltu, v rámci této výpravy jsem stihl i Gdaňsk) a nyní mezi svátky Krakov. Co bych si neměl nechat ujít příště? Krakov ani Varšavu jsem neměl čas si pořádně prohlédnout, neboť v obou případech jsem mířil na jedno konkrétní místo – takže se určitě na obě jmenovaná místa jednou vrátím.

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, Arne1, gagaga, marci1 před 2665 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Nádherná jsou Mazurská jezera. Byla jsem tam několikrát a doporučuji všem. Krása tisíců jezer. 🙂
http://jpeg.cz/i­mages/2017/01/­01/YeXr.jpg

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Arne1

Katowice / Gliwice bych vynechal, nic moc zajímavého tam není, Také bych vynechal Lodz, je to hodně škaredé průmyslové město (i když je o něm z dřívějších dob německá písnička).

Krakow – rozhodně, staré město nádherné. Královský hrad Wawel je také parádní – doporučuji podrobnou prohlídku. Kousek za Krakowem jsou solné doly Wieliczka – opět doporučuji prohlídku zajímavých sálů a expozic pod zemí.
Protože jsi asi z mladší generace, tak by ses měl podívat do Osvětimi / Březinky. Ne že bych sadisticky doporučoval hrůzy, ale lidé a hlavně mladá generace by neměli zapomínat, čím prošli dědové a pradědové aby věděli co se nesmí opakovat (a co islamisté programově popírají jako kdyby se to nestalo).

Wroclaw – nádherné staré město a spousta církevních i moderních památek.

Warszawa – Střed města je kompletně nově postavený dle původních fotografií, je zajímavé se tam podívat. Za návštěvu rozhodně stojí park Lazienki a zámecký komplex Wilanowo.

Klodzko – kousek od hranic, takže cestou se tam stavit a projít staré město a pevnost.

Poznan a zámeček Kornik kousek za městem

u moře Gdansk – nádherně obnovené historické město

Štětín – přístavní město u německých hranic, staré město.

Vodní kanály v oblasti Elblag – dá se tam udělat celodenní projížďka kdy lodě jedou po kanálech, přes zdymadla a přes větší kopečky je přetahují po kolejích. Moc zajímavý výlet, finančně trochu náročnější (kolem 1000Kč)

Křižácký hrad Malbork. Naprostá špica. Obrovský komplex postavený z červených cihel a kamene. Jen stručná prohlídka s průvodcem trvá tři hodiny, zbytek dne tam můžeš chodit volně sám a prohlížet si co chceš.

Gory Stolowe – předpokládám, že znáš obě části – Bledne skaly i Szczeliniec Wielki, každá část je úplně jiná. Kousek od nich jsou Wambierzyce s monumentální katedrálou a obrovskou křížovou cestou. Zajímavé i pokud je člověk ateista.

Polská strana Krkonoš – střediska Sklarska Poreba, Karpacz a další, dvě lanovky na hřeben Krkonoš, několik vodopádů a další zajímavosti.

Polská strana Tater, Zakopane, několik tatranských údolí, lanovka na Kasprov Vrch.

Pieniny – společná oblast se Slovenskem, jízdy na „vorech“ soutěskou řeky.

Kolem Walbrzychu jsou zajímavé podzemní doly a štoly.

Bielovežský prales už tu někdo doporučoval, dá se relativně snadno navštívit i běloruská část.

Ve vojvodstvích kolem našich hranic je spousta dalších zajímavých míst, městeček a zámečků.

Upravil/a: Arne1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Byl jsem dvakrát u Mazurských jezer. Mohu doporučit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

U mne by to byl Bělověžský prales a zubři.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Líbí se mi poutní místo Kalwaria Zebrzydowska.
Je vhodné jej navštívit v době, kdy zrovna neprobíhá nějaký svátek.

Zdroj: http://kalwaria.eu/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kurec

Katowice

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Z Polska znám nejlépe vojenský výcvikový prostor na Helské kose. Byl jsem tam několikrát, tehdy to byla velice zajímavá a zcela liduprázdná krajina.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek