Darcy

Máte nebo nemáte rád/a samoobslužné pokladny a proč?

Odpovědi
Hlada

Samoobslužné pokladny a skenování mobilem používám všude, kde je to možné. Možnost ukládání zboží z regálu přímo do tašek nebo krabic bez dalšího překládání považuju za velkou výhodu. Následné odbavení u terminálu je prakticky okamžité. Výhodou je také vyloučení chyby, kdy je na regálu jiná cena, než na pokladně.

Ametyst

Nevadí mi. Občas je používám, když koupím jen pár věcí do košíku. Nemusím stát frontu u pokladny.

Drap

Nemám, špatně na to vidím, musím nasazovat brýle, tak je pokud je to možné nepoužívám

elkon

Někdy je používám.

Disraeli

V Tescu ano, jinde ne.

cochee

Jednoznačně je upřednostňuji. Jestli stát min. 10 minut u klasické kasy ve frontě a následně přendávat zboží na pás a zase zpátky a ještě přitom kontrolovat špatně umístěný panel s naskakujícími cenami, kontra vjet s vozíkem k samoobslužkám, s žádným zbožím nemanipulovat a nejdéle do dvou minut mít zaplaceno a odjíždět pryč, když ceny kontroluju hned na place při skenování (přičemž namátková kontrola anebo kontrola věku při nákupu alko zabere max. minutu navíc) – není si co rozmýšlet.

petrph

Já jsem je používal dost často od začátku, kde se dalo, protože výhodou bylo že odpadla dlouhá fronta před pokladnou, a taky u ní přendávání zboží z vozíku na pokladní pás a zase zpátky.
Ovšem v poslední době se ta výhoda ztrácí, ze dvou důvodů.

  1. Asi, jak se to rozšířilo a lidi takhle víc kradou, tak zpřísnili a zvětšili počet kontrol. Čili se ti stává (až třeba každej 4 nákup), že tě počítač u pokladny vybere ke kontrole, ty pak musíš čekat než bude mít obsluha volno, aby tě přišla zkontrolovat. A pak se ti tedy (pokud to nemáš ve vozíku, ale v taškách), v těch taškách hrabe důkladně. Že to pak obvykle musíš přerovnávat stejně.

a

  1. Provedla se jakási inovace, takže k těm samoobslužným pokladnám, můžou lidi i bez skeneru a bez zákaznické karty, s tím že si tam kdokoliv „prostě "naskenuje“ svůj nákup. Čili, i tam jsou teď fronty, takže se už neušetří časově skoro nic..

Dvorní šašek

Mám, rád si věci dělám sám a nikdo mě neotravuje, jestli sbírám bodíky a podobné nesmysly.

zjentek

Drape, na co brejle vždyť to pípá, zvládne to i slepejš!

Darcy

jediný obchod kde jsem využila SOpokladnu je IKEA..
V potravinách mi to vadí, ani nevím proč, asi že pořád tam musí běhat prodavačka a něco nekomu upravovat, stornovat a pod. – takže to vnímam jako složité.
Na druhou stranu ale nechci být za starého křena, co neumí chodit v „novotách“ – jen právě tahle se mi nelíbí.
Ale dnes mně zahanbila důchodkyně, která s tím suverénně uměla dělat 😁

Hlada

Prodavačka tam neběhá jen kvůli chybám, ale hlavně kvůli potvrzení věku při nákupu alkoholu a vybrání zákazníka ke kontrole. To se zpravidla vyřídí do dvaceti vteřin.