Avatar uživatele
Darcy

Máte nebo nemáte rád/a samoobslužné pokladny a proč?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Ametyst před 546 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Samoobslužné pokladny a skenování mobilem používám všude, kde je to možné. Možnost ukládání zboží z regálu přímo do tašek nebo krabic bez dalšího překládání považuju za velkou výhodu. Následné odbavení u terminálu je prakticky okamžité. Výhodou je také vyloučení chyby, kdy je na regálu jiná cena, než na pokladně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Nevadí mi. Občas je používám, když koupím jen pár věcí do košíku. Nemusím stát frontu u pokladny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nemám, špatně na to vidím, musím nasazovat brýle, tak je pokud je to možné nepoužívám

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Někdy je používám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

V Tescu ano, jinde ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Jednoznačně je upřednostňuji. Jestli stát min. 10 minut u klasické kasy ve frontě a následně přendávat zboží na pás a zase zpátky a ještě přitom kontrolovat špatně umístěný panel s naskakujícími cenami, kontra vjet s vozíkem k samoobslužkám, s žádným zbožím nemanipulovat a nejdéle do dvou minut mít zaplaceno a odjíždět pryč, když ceny kontroluju hned na place při skenování (přičemž namátková kontrola anebo kontrola věku při nákupu alko zabere max. minutu navíc) – není si co rozmýšlet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petrph

Já jsem je používal dost často od začátku, kde se dalo, protože výhodou bylo že odpadla dlouhá fronta před pokladnou, a taky u ní přendávání zboží z vozíku na pokladní pás a zase zpátky.
Ovšem v poslední době se ta výhoda ztrácí, ze dvou důvodů.

  1. Asi, jak se to rozšířilo a lidi takhle víc kradou, tak zpřísnili a zvětšili počet kontrol. Čili se ti stává (až třeba každej 4 nákup), že tě počítač u pokladny vybere ke kontrole, ty pak musíš čekat než bude mít obsluha volno, aby tě přišla zkontrolovat. A pak se ti tedy (pokud to nemáš ve vozíku, ale v taškách), v těch taškách hrabe důkladně. Že to pak obvykle musíš přerovnávat stejně.

a

  1. Provedla se jakási inovace, takže k těm samoobslužným pokladnám, můžou lidi i bez skeneru a bez zákaznické karty, s tím že si tam kdokoliv „prostě "naskenuje“ svůj nákup. Čili, i tam jsou teď fronty, takže se už neušetří časově skoro nic..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dvorní šašek

Mám, rád si věci dělám sám a nikdo mě neotravuje, jestli sbírám bodíky a podobné nesmysly.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Drape, na co brejle vždyť to pípá, zvládne to i slepejš!

Avatar uživatele
Darcy

jediný obchod kde jsem využila SOpokladnu je IKEA..
V potravinách mi to vadí, ani nevím proč, asi že pořád tam musí běhat prodavačka a něco nekomu upravovat, stornovat a pod. – takže to vnímam jako složité.
Na druhou stranu ale nechci být za starého křena, co neumí chodit v „novotách“ – jen právě tahle se mi nelíbí.
Ale dnes mně zahanbila důchodkyně, která s tím suverénně uměla dělat 😁

Avatar uživatele
Hlada

Prodavačka tam neběhá jen kvůli chybám, ale hlavně kvůli potvrzení věku při nákupu alkoholu a vybrání zákazníka ke kontrole. To se zpravidla vyřídí do dvaceti vteřin.

Nový příspěvek