nyjono

Máte doma vinotéku? Myšleno chladničku na víno.

Protože já o ní celkem dlouho a intenzivně uvažuji. Zejména teď v těch teplech.
Máte nějaká doporučení nebo tipy?
Dík.

Odpovědi
elkon

Ne, ne každé víno vyžaduje chlazení a to co vypijeme, případně vychladíme jinak.

zjentek

Tak za prvé kvalitní víno nepiješ, protože je ti horko 🤦‍♂️ Za další, když jsi šikovný a znáš ty správné podmínky, dokážeš doma uskladnit rozličná vína i bez ní. Totiž nejprve (lépe než vinotéku) doma potřebuješ patřičný prostor o správných podmínkách, zejména fyzikálních jako je teplota tlak rosný bod, aby ti například nezplesnivěly špunty 🤷‍♂️

Já mám díky fialové drahotě doma ve sklípku pod šopou vinotéku prázdnou, tak se tam teď můžu schovávat před tornády 🤷‍♂️

Justin1

Nemám vinotéku, nepotřebuju ji. Víno nepiju a jedno nebo dvě piva si občas dám do ledničky.