Lotr2008

Máte doma nějaké velmi staré výtisky nějakých knih?

Můj nejstarší výtisk je Zločin a trest z roku 1899 nebo 1900 (český překlad).

Odpovědi
Filip84

Tak to mám mnohem, mnohem, starší tisky. 19. století za staré nepovažuju, ale mám, třeba, christologii z půlky 18. století, evangelický kancionál ze 17. století, ale to ještě z doby, kdy to bylo po vesnických antikvariátech „za pět padesát“, dneska to nemá valný smysl, protože na čtení je mnohem praktičtější si to najít jako digitalisovaný dokument a stáhnout / vytisknout.

Gus_Fring

Nedávno jsme vyhodili se strejdou staré knihy od Jiráska a ještě nějakého, pro nás neznámého, autora. Bylo to z konce 19. století. Já to chtěl prodat, ale bylo mi trapné si o to říci.

Jinak nevím. Můj děda měl parádní sbírku klasik, přes sto knih. Všechno možné, já ale z jeho sbírky přečetl jen Evžena Oněgina a prolistoval Křižáky, Mein Kampf a Kapitál.

paul1

Nějaké velmi staré ne, ale máme třeba: Zikmund Winter: Mistr Kampanus, vázané v kůži, ale bez roku vydání, nebo třeba: Tomáš Baťa: Úvahy a projevy, Mé začátky, z roku1932.