Marmolit-presny postup prace?

dekorativni omitka chci natahnot sokl ale je dost hrbaty ma s tim nekdo zkusenosti

Odpovědi
dědapetr

podmínky pro zpracování
Teplota podkladu a vzduchu nesmí klesnout pod +5 °C. Při provádění je
nutné se vyvarovat přímému slunečnímu záření, větru a dešti.
Při podmínkách podporujících rychlé zasychání dekorativní omítky
(teplota nad +25 °C, silný vítr, vyhřátý podklad apod.) musí zpracovatel zvážit všechny okolnosti (včetně např. velikosti plochy) ovlivňující
možnost správného provedení, zvláště napojování. Při podmínkách
prodlužujících zasychání (především nízké teploty a vysoká vlhkost
vzduchu) je třeba počítat s pomalejším zasycháním a tím možným
poškozením deštěm i po více než 12 hodinách,.
Další informace jsou na straně „Práce a počasí“.
všeobecné požadavky na podklad
Vhodnými podklady jsou dle platných norem a postupů zhotovené
vápenocementové, cementové a polymercementové malty, omítky
a základní vrstvy vnějších, tepelně izolačních kompozitních systémů
(ETICS). Podklady musí být pevné, suché, bez trhlin a prachu, prosté
odlupujících se částí. Nově zhotovené podkladní vrstvy musí být provedeny s rovným povrchem a musí být dostatečně vyzrálé (základní
vrstvy ETICS minimálně 5 dnů). Podklad musí mít stejnou savost
a strukturu v celé ploše.