bujak

mareni vykonu trestu

chci se zeptat jestly pro me plati mareni vikonu uredniho rozhodnuti kdyz se schovavam uz od 2007.od kdy plati ten zakon na to kdyz se nenastoupi do vikonu trestu a jestly plati i pro lidi co se schovavaj treba deset let dekuji.

Odpovědi
standa

Obávám se, že máte dvě možnosti:

  1. schovát se i nadále
  2. nastoupit výkon trestu

Silně doporučuji variantu „b“, neumím si představit, že byste se měl schovávat po zbytek života…

Váš problém je v tom, že nástup výkonu trestu se sice promlčuje*), ale ´stát´ si ohlídá, aby ta promlčecí lhůta byla vždy přerušená a začala běžet odznova…

*) promlčecí lhůta je závislá od délky uloženého trestu…, může být 3,5 a více let

Jakmile ´stát´ učiní jakýkoli právní úkon (vyzve vás, abyste nastoupil výkon trestu, nechá vás celostátně hledat ap.) tak běžící lhůta končí a začíná nová…