Kelt

Máme v češtině názvy pro jednotlivá písmena?

Dobrý den. V řečtině má každé písmeno svůj název alfa, beta, gama atd,
podobně je to v arabštině a v herbrejštině. Abecedy, které se píší latinkou vlastně nemají žádný název pro písmeno. Můžeme písmena spelovat, jak je běžné třeba v angličtině, atd, ale v češtině říkáme a, bé, cé, nebo áčko béčko, céčko. Kromě ypsilon asi nemáme žádné názvy pro písmena? Nebo ano? Jak je to s tím, vyzná se v tom někdo? Děkuji Vám za odpovědi.
Doplňuji:
Nemyslel jsem slova, kterými se zvýrazní hláska při špatné srozumitelnosti, jak je uvedeno v tabulce. Musím se smířit s tím, že anglilčtina, čeština, němčina, francouzština, italština, španělština a jiné nemají názvy písmen jako je v řečtině alfa, beta atd. Ale i tak děkuji.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Anna, Božena, Cyril,…

Další odpovědi
led

Ano sú to tzv.telefónne hláskovacie mená, používajú sa krstné mená začínajúce sa konkrétnym písmenom (hláskou), ako tu už naznačil JájsemRaibek
česká tabuľka:
http://www.ada­mek.cz/clanky/po­pularne-odborne/hlaskovaci-tabulka/
slovenská tabuľka:
http://www.te­leoff.gov.sk/in­dex.php?ID=176
medzinárodná tabuľka:
http://sk.wiki­pedia.org/wiki/Med­zin%C3%A1rodn%C3%A1_hl%C­3%A1skovacia_ta­bu%C4%BEka

Zbynas

Áčko, béčko, céčko, déčko, éčko, géčko, háčko, íčko, jéčko, káčko, óčko, péčko, kvéčko, téčko, účko, véčko, ypsilon, zetko.

Výjimky: efko, elko, emko, enko, erko, esko.

led

Zbynas, dobrý vtip, aké šťastie, že už sú zrušené palčeky dole…
opísať (z diskusie – arygnoc) a vydávať za svoje,
to sa nerobí ani v slušných rodinách

arygnoc

áčko, béčko, céčko, déčko, efko, … ypsilon, zetko (zet).

iné nie (ako napr v angličtine (hláskovanie, spell), gréčtine, jidiš, …), ak opominieme bé, cé, dé, ef,gé, há, …