Avatar uživatele
Darcy

Máme na podlaze kůži IKEA Koldby, ale vytopilo nás a kůže natáhla špinavou vodu a stvrdla… Jak ji vyčistit a obnovit?

Máme na chate kůži IKEA Koldby, ale vytopilo mi část chaty a kůže natáhla špinavou vodu a stvrdla… tedy jenom tak 50×30cm, ale je stvrdlá a jemne zažloutlá. Takže potřebuji 1.namočit a vymít/očistit to špinavé a 2. obnovit aby byla ohebná a jemná.. JAK NA TO?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 521 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

Odpoveď byla označena jako užitečná

Namáčet určitě ne!

Nejprve je nutno tu kůži prostě vysušit, jinak chytne plíseň a je po ní. To znamená, někde rozprostřít a pomalu vysušit, nesmí to na topení, nad kamna, nebo tak něco.

Potom čistič na kůži, já používám Tagal (https://www.bal­shop.cz/druche­ma-tagal-cistic-na-kuze-a-calouneni-310-ml/). Musíte čistit ze strany, kde není chlup, no a celou kůži, to je asi jasné. On ten čistič jí hloubkově vyčistí a, to hlavně, ona celá tak změkne, zvláční.

Potom se musí nechat uschnout, a pak, opět ze strany, kde není chlup, vetřít kondicionér na kůži (klidně taky Tagal).

Nic moc víc extra s tím udělat nepůjde. Na čištění můžeš použít také sedlové mýdlo, a na zvláčnění existují speciální oleje, ovšem ony jsou určeny na obuv a tak kůže jimi celá ztmavne, a taky obsahují živočišné tuky, takže jí, časem, rozkládají.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Darcy Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Darcy

Filipe děkuji. Jdu do toho, bylo by škoda ji vyhodiť.

Avatar uživatele
Darcy

ten odkaz mi nejde otevřít, můžeš mi poslat do správy link na ten výrobek?

Nový příspěvek